Chronofotografie z rybołowem w roli głównej - zdumiewająca fotografia przyrodnicza

Chronofotografie z rybołowem w roli głównej - zdumiewająca fotografia przyrodnicza

Rybołowy to zdumiewające ptaki drapieżne, znane ze swoich niebywałych umiejętności łowieckich - Nurkują w powietrzu z wysokości ponad 30 metrów i z zachwycającą precyzją porywają ryby z wody. Ich umiejętności sprawiają, że są popularnym tematem wśród fotografów przyrodniczych. W szczególności pięknie przedstawia te ptaki Chen Chengguang.


Fotograf Chen Chengguang (publikujący zdjęcia także pod nickiem Joinus12345) jest znany z oszałamiających zdjęć dzikich ptaków, które publikuje na swoim Instagramie. W szczególności zdumiewające wrażenie robią jego chronofotografie, które ukazują sekwencję ruchów rybołowów w trakcie polowania. Technika fotograficzna, która była bardzo popularna w XIX wieku polegała na ukazywaniu sekwencji ruchu w kilku ujęciach połączonych na jednym zdjęciu. Był to pierwowzór animacji i filmu, początkowo wykorzystywany przez naukowców do badania dynamiki i charakteru ruchu.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem