Najwspanialszą rzeczą w street photo jest budzenie się każdego dnia z tajemnicą, co tym razem uda się uchwycić

Najwspanialszą rzeczą w street photo jest budzenie się każdego dnia z tajemnicą, co tym razem uda się uchwycić

Alan Schaller to pochodzący z Londynu fotograf uliczny, który jest współzałożycielem Street Photography International i ambasadorem Leica. Przygodę z fotografią rozpoczął zaledwie cztery lata temu, jednakże już teraz jego prace zdobywają uznanie na całym świecie. SmugMug Film przygotowało wideo, przedstawiające spacer z artystą ulicami Nowego Jorku, podczas którego opowiada o swoim życiu i twórczości.


Fotografia uliczna z Alanem Schallerem

Według Alana Schallera najbardziej ekscytującą częścią fotografii ulicznej jest to, iż nie da się przewidzieć, co spotka fotografa podczas wykonywania zdjęć. Inspiracją do stworzenia obrazu może być każdy element miejskiego życia - przelatujący tuż nad głową gołąb czy osoba o wyjątkowych, przyciągających wzrok cechach. Dobry streetowiec potrafi przewidywać niektóre następstwa wydarzeń, ale nigdy nie można mieć 100% pewności, co się wydarzy. Najlepszą cechą fotografa ulicznego jest zatem umiejętność przewidywania, a nawet fantazjowania i wyobrażania sobie tego, czego może za chwile być świadkiem.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem