Fotografia uliczna nie musi powstawać na ulicy

Fotografia uliczna nie musi powstawać na ulicy

Fotograf Simon King postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat fotografii ulicznej. Skupił się na tym, jak definiowane są gatunki fotograficzne, co może wydać się mało oczywiste, ale przekłada się na jakość zdjęć. Fotografia uliczna stanowi jedną z najbardziej narażonych na różne nieporozumienia dziedzin, gdyż granice jej definicji są jednymi z najmniej wyraźnych, pomimo tego, iż wielu entuzjastów fotografii postrzega ją jedynie przez pryzmat zdjęć wykonanych na ulicy.


Jak zauważa Simon King niektórzy fotografowie zaakceptowali fakt, iż fotografia uliczna wcale nie musi powstawać na ulicy, czy jej głównym motywem nie musi być ulica. W związku z tym zaczęli wycofywać się z tej nazwy, posiłkując się takimi sformułowaniami jak "fotografia codzienna" czy "fotografia życia". Według niego te pojęcia są jednak sztuczne i jeszcze bardziej komplikują sprawę.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem