Fotograficzne Kino Letnie: "Krajobraz sfabrykowany"

Fotograficzne Kino Letnie: "Krajobraz sfabrykowany"

Fundacja Imago Mundi i telewizja Planete zapraszają na kolejny seans Fotograficznego Kina Letniego. W najbliższy piątek, 9 lipca o godz. 21.30, zostanie zaprezentowany film Jennifer Baichwal "Krajobraz sfabrykowany". Bohaterem dokumentu jest kanadyjski fotograf Edward Burtynsky. Pokaz odbędzie się na dziedzińcu Galerii Camelot.


Pewnego dnia uświadomiłem sobie, że dookoła mnie nie zostało nic naturalnego. Zmiany, jakim pod wpływem przemysłu uległa natura - o to czym się zajmuję  - tak komentuje swoją działalność Edward Burtynsky.

Film "Sfabrykowany krajobraz" ukazuje Burtynsky'ego podczas jego podróży po Chinach, gdy robi zdjęcia hal fabrycznych ciągnących się na kilka kilometrów. Interesuej go wszystko, co wchodzi w skład krajobrazu poindustrialnego: fabryki, kopalnie, wielkie budowle. Owe symbole gospodarczej potęgi Chin oraz inżynierskiego kunsztu chińskich konstruktorów są spełnieniem odwiecznego marzenia chińskich władców o ujarzmieniu przyrody oraz wyrazem rozwoju ekonomicznego kraju. Jego niesamowite fotografie obrazujące przemysłowe krajobrazy znajdują się w kolekcjach 15 największych placówek muzealnych na świecie. Burtynsky jest twórcą wielkoformatowych zdjęć "sfabrykowanych krajobrazów" - kamieniołomów, wysypisk odpadów, fabryk, tam i kopalni. Fotografuje zarówno osiągnięcia cywilizacji, jak i jej ruiny, robiąc to w sposób przez wielu określany mianem "oszałamiającego" czy "pięknego".


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem