11 maja 2020, 15:27
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2351 razy

Selfie i pozdrowienia z kosmosu dla lekarzy walczących z pandemią

Selfie i pozdrowienia z kosmosu dla lekarzy walczących z pandemią

Astronauta NASA Andrew Morgan wykonał sobie zdjęcie, które ma być hołdem dla lekarzy i pielęgniarek walczących z koronawirusem - Do fotografii dołączył wiadomość z orbity okołoziemskiej, wyrażając tym samym uznanie dla swoich… kolegów po fachu. Poza tym że Andrew Morgan jest astronautą, jest również lekarzem.

Koronawirus - lekarz-astronauta wspiera kolegów po fachu przebywających na Ziemi

Na opublikowanej na Twitterze fotografii Andrew Morgan spogląda przez specjalną kopułę znajdująca się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która umożliwia obserwacje Ziemi. Jak podkreślają sami astronauci, którzy mieli szczęście odbywać misję na ISS, jest to najlepszy punkt widokowy, jaki stworzył człowiek.
 
 
koronawirus
 
fot. Andrew Morgan
 
Do swojego autoportretu lekarz-astronauta dołączył krótką wiadomość - "jako lekarz oglądający naszą planetę z orbity myślę o pracownikach służby zdrowia i wolontariuszach, którzy ryzykują własne życie w walce z koronawirusem". Astronauta dodał przy tym, iż "jesteśmy najlepsi, gdy pomagamy sobie nawzajem. Jestem pod wrażeniem Waszej służby". Swoim zdjęciem Andrew Morgan chciał także przypomnieć o konieczności zachowania dystansu i pozostawania w domach. 
 
Kopuła to moduł obserwacyjny znajdujący się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pozwala nie tylko na obserwacje Ziemi i wykonywanie spektakularnych fotografii, ale także ma znaczenie ze względu na możliwość bezpośredniego podglądania zewnętrzem części stacji czy pracy astronautów odbywających spacery kosmiczne. 


www.swiatobrazu.pl