Fotograficzny krok wstecz

Fotograficzny krok wstecz

Na co dzień pod słowem "fotografia" każdy rozumie zdjęcia jak najbardziej współczesne, powstałe tu i teraz, w nowoczesnej technice. A fotografia przecież ma ponad półtora wieku i do dziś zachowały się jej pierwsze przykłady.

Dużo piszemy o wystawach, o fotograficznych prezentacjach w Polsce i za granicą. Jakże rzadko jednak można znaleźć informacje o pokazach fotografii dawnej. Tak, jakby pierwsze zdjęcia powstały po 1920 roku, bo to z tego okresu najczęściej pochodzą najstarsze pokazywane w galeriach zdjęcia.

Z jednej strony trzeba pamiętać o względach bezpieczeństwa – XIX-wieczna fotografia, aby przeżyła jeszcze jakiś czas, powinna więc mieć jak najmniej kontaktu ze światłem czy wilgocią i zanieczyszczonym powietrzem. Podobnie jak starodruki, tak i najstarsze fotografie są przechowywane w odpowiednich warunkach, a najlepiej, gdyby dotykały ich tylko wykwalifikowane i upoważnione do tego osoby.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem