14 listopada 2016, 12:32
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3497 razy

Fotograficzny psychofan czyli photography stalking

Fotograficzny psychofan czyli photography stalking

Nawet Ci z Was, których zupełnie nie interesuje show biznes z pewnością spotkali się z pojęciami psychofanów, nękania czy stalkingu. Dzieje się tak wtedy, kiedy uwielbienie, podziw czy miłość do osoby z pierwszych stron gazet odbiera rozum. Świat zwariował i to zjawisko zagościło w świecie fotografii. Ofiarą prześladowań padły gwiazdy Instagramu - fotografowie i podróżnicy Jack Morris i Lauren Bullen.

Morris i Bullen posiadają internetową publiczność liczącą ponad dwa miliony osób, a ich portforlio to zbiór rzeczywiście bardzo udanych kadrów z różnych zakątków świata. Okazało się, że wśród ich zwolenników jest ktoś, kto podąża za nimi  i powiela ujęcia naśladując każdy najdrobniejszy szczegół. To samo miejsce, ta sama perspektywa, kadr a nawet ubranie  - zgadza się prawie wszystko. 
[kn_advert]
[kn_free]
 
Trzeba przyznać, że po spojrzeniu na prezentowane porównanie przechodzą ciarki po plecach. Naśladowcy muszą dysponować nie lada budżetem i sporą ilością wolnego czasu.To historia o tym, jak inspiracja zamienia się w obsesję. Czy prawo zabroni fotograficznego nękania? Z pewnością byłby to precedens.
 
Zdjęcia Lauren Bullen prezentujemy po lewej stronie, a zdjęcia naśladowców po prawej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


www.swiatobrazu.pl