Fotografie bankietowe wykonywane 100-letnim aparatem

Fotografie bankietowe wykonywane 100-letnim aparatem

Terry Gruber jest prawdopodobnie jednym z ostatnich fotografów w Stanach Zjednoczonych, i pewnie także na świecie, który nadal używa 100 letniego aparatu bankietowego o wymiarach 12x20 cali, zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem - fotografowaniem dużych grup ludzi podczas oficjalnych przyjęć.


Aparat bankietowy jest podobny do krajobrazowego, który wykorzystuje materiał światłoczuły 12x20 cali. Najważniejszą zaletą takiego aparatu jest to, że odbitka stykowa o wymiarach 12x20 cali była wystarczająco duża, aby można było ją wykadrować i pokazać dzięki temu każdą twarz w grupie od 150 do 500 osób, z zachowaniem jej rozpoznawalności, a nawet z zachowaniem ostrości obrazu. Fotografia bankietowa była popularna od końca lat 80. XIX wieku do późnych lat 60., kiedy to zaczęła zanikać. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem