Fotografie nieznanego autorstwa z kolekcji negatywów z Giełdy Staroci

Fotografie nieznanego autorstwa z kolekcji negatywów z Giełdy Staroci

Czy da się odkryć tę historię? Odczytywanie - wystawa fotografii nieznanego autorstwa z kolekcji negatywów, którą Kamil Myszkowski, kurator wystawy, kupił w 2013 roku na Giełdzie Staroci w Dąbrowie Górniczej.


Brak znajomości historii zbioru negatywów nie uniemożliwia odczytywania możliwych znaczeń i kontekstów poszczególnych fotografii. Z ich analizy wynika, że zostały wykonane około roku 1967, przedstawiają w większości Gliwice. "To, co chcemy pokazać za sprawą wystawy, jest wynikiem przemyśleń po tym, jak znalezione negatywy wkradły się w nasze życie i zainspirowały do poszukiwań oraz szerszego myślenia o nich. Prezentowane cykle to przykładowe, możliwe wariacje na temat tych fotografii. Znamy fragmenty tej historii, ale nie znamy jej rodowodu, nie wiemy, jaka była intencja, dzięki której fotografie zaistniały. To pozwala postrzegać negatywy z jednej strony jako przedmiot czysty i wolny, z drugiej narażony na wszelkie - dowolne - interpretacje. Jak go przed nimi uchronić i czy w ogóle to robić? Kto ma do tego prawo? " - mówią Organizatorzy. Są to zatem spekulacje, domysły i próby odczytania.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem