Skaczące psy, które pozostawiają po sobie kolorowy ślad

Skaczące psy, które pozostawiają po sobie kolorowy ślad

Mieszkająca w Toronto fotografka zwierząt Jess Bell zrealizowała niezwykłą sesję z psami w roli głównej. Najlepsi przyjaciele ludzi wykonują skoki, zostawiając przy tym za sobą kolorowy ślad. Uzyskany efekt nie jest rezultatem obróbki w Photoshopie - fotografka rzeczywiście obsypywała psy barwnym proszkiem, który tworzył chmurę unoszącą się za poruszającymi się zwierzakami.


Sesja powstała w wyniku inspiracji pracami innej fotografki zwierząt - Andrea Zachrau. Zdjęcia Jess Bell powstały przy wsparciu przyjaciół. "Zebrałam kilku utalentowanych opiekunów i ich psiaki. Posypałam zwierzęta nieszkodliwym proszkiem i poprosiłam, aby wykonywały różne skoki i inne akcje. W efekcie powstały te dynamiczne ujęcia" - zdradziła autorka opisywanej sesji.
 
Zdjęcia robią naprawdę świetne wrażenie. Psy wyglądają jakby płynęły w powietrzu lub ich zachowania wywoływały eksplozje. Bardzo ciekawe są również połączenia kolorystyki proszku i sierści zwierząt. Na niektórych fotografiach psy zdają się płynąć w powietrzu, a układ drobin proszku wygląda jak zawirowania powstające w wodzie. 
 
Do wykonania tej sesji Jess Bell wykorzystała aparat Nikon D5 z obiektywem 300 mm o światłosile f/2.8. 
 
Reklama

Fotografowanie ruchu


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem