21 grudnia 2021, 12:49
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 5497 razy

Fotografka, która specjalizuje się w robieniu makro zdjęć oczu

Fotografka, która specjalizuje się w robieniu makro zdjęć oczu

Mieszkająca na Florydzie fotografka Gia Roche spełniła swoje marzenia i uruchomiła studio fotograficzne - Historia ta jest jednak nieco inna niż wszystkie, gdyż jej studio specjalizuje się w robieniu zdjęć makro oczu klientów.

Makrofotografie oczu - piękna pamiątka

Gia Roche rozpoczęła swoją karierę fotograficzną od portretów i wydarzeń, w międzyczasie zajmując się ślubami i sesjami zaręczynowymi. Nigdy jednak nie realizowała swojej pasji w pełnym wymiarze godzin, a po rozwodzie na jakiś czas marzenie to jeszcze bardziej się odddaliło.
 
Prywatne zawirowania nie powstrzymały jej jednak przed dokumentowaniem życia własnego i jej bliskich. W szczególności zaintrygowały ją detale ciała, takie jak np. palce u nóg, uszy, nos i oczy jej dzieci. Na początku swojej przygody z takimi zdjęciami nie była jednak w pełni zadowolona z technicznej strony swoich obrazów. 
 
makrofotografia
 
fot. Gia Roche
 
makrofotografia
 
fot. Gia Roche
 
makrofotografia
 
fot. Gia Roche
 
W 2012 roku Gia Roche straciła dziecko, które zmarło na raka mózgu. Chociaż posiadała wiele odlewów dłoni czy jego włosy, nie pomyślała wtedy o tym, aby wśród pamiątek zgromadzić także zdjęcie oczu. "Żałuję, że nie mogłam zrobić zdjęcia oczu. Chciałabym móc patrzeć na nie każdego dnia" wyznaje fotografka. 
 
Gia Roche zainteresowała się makrofotografią około 1,5 roku temu, gdy natknęła się na kilka zdjęć tęczówki. Szybko zaczęła własne eksperymenty. "Tęczówka jest tak niesamowita, od kolorów po unikalny wzór, że zawsze pociągały mnie piękne oczy" komentuje fotografka. Minęło trochę czasu zanim udało jej się uzyskać satysfakcjonujące zdjęcie oczu. Dopiero po zakupie odpowiedniego sprzętu do stabilizacji głowy fotografowanej osoby i aparatu, a także właściwego obiektywu i oświetlenia mogła zrealizować zdjęcia, które dały jej satysfakcję. Chociaż zajęło to dużo więcej czasu niż spodziewała, z czasem zaczęła marzyć o własnym biznesie. 
 
Co ciekawe napotkała dużo problemów z obróbką w Photoshopie wykonanych przez siebie zdjęć.  Nie mogła uzyskać satysfakcjonującego efektu, aż do czasu gdy stwierdziła… że w zasadzie najbardziej podobają jej się nieedytowane obrazy. "Po obróbce kolory były wzmocnione do tego stopnia, że wyglądały fantastycznie, ale niezbyt realnie" komentuje Gia Roche. 
 
Ostatecznie fotografce udało się uruchomić studio fotograficzne Eye Wonder, które specjalizuje się w zdjęciach oczu. Obecnie Gia Roche rozwija swój biznes i pracuje również nad tym, aby dać klientom możliwość realizowania zdjęć oczu na imprezach czy festiwalach. 


www.swiatobrazu.pl