Fotografowanie w południe

Fotografowanie w południe

Im bardziej poranek przechodzi w przedpołudnie i południe, tym wyższa jest pozycja słońca na niebie, tym krótsze stają się cienie, tym ciemniejsze i wyrazistsze są głębie obrazu i tym więcej jest światła na zdjęciach. Zakres kontrastów przy błękitnym niebie oraz przy świetle słonecznym osiąga swoją kulminację w południe, dlatego fotografowanie o tej porze jest zazwyczaj bardzo trudne. Żaden z aparatów fotograficznych nie jest w stanie objąć tak szerokiego zakresu kontrastów na jednym zdjęciu, tym bardziej że światło słoneczne pada bezpośrednio na obiekty, co sprawia, że cieplejsze odcienie kolorystyczne znikają. W konsekwencji wykonanie nastrojowych i intensywnych pod względem barw zdjęć w południowych godzinach jest nader trudną sztuką.


Przedpołudnie

Najpierw chciałabym poświęcić kilka słów przedpołudniu, porze obejmującej czas pomiędzy porankiem a południem. Słońce zajmuje wtedy najwyższą pozycję na niebie, a światło nie może wydobyć ciepłych, pastelowych odcieni.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem