Fotografuj ptaki wiosną - feeria kolorów na zdjęciach Sue Hsu

Fotografuj ptaki wiosną - feeria kolorów na zdjęciach Sue Hsu

Kolory mają wielką moc oddziaływania. Czerwony sprawia, że nasze serca bija szybciej, zielony uzdrawia, niebieski uspokaja, żółty daje nadzieję, a szary i brązowy wywołują uczucie smutku. Spośród wszystkich składników obrazu, kolor jest jednym z tych, który oddziałuje na widza najmocniej. Niezwykłe kolory kwitnących kwiatów i śpiew ptaków, to integralne części jednej z najpiękniejszych pór roku - wiosny. Sue Hsu doskonale oddaje ten nastrój na swoich kolorowych zdjęciach ptaków.Wzajemne relacje między kolorami ilustruje koło braw. Widać na nim, które kolory harmonizują ze sobą, a które tworzą kontrasty. Taka wiedza ułatwia komponowanie zdjęć. Barwy harmonizujące sąsiadują ze sobą na kole. Harmonia barw wprowadza do obrazu poczucie równowagi i pozwala połączyć ze sobą wszystkie elementy sceny. Z kolei fotografie zawierające kontrastowe kolory, rzucają się w oczy, prezentują temat w śmiały sposób i zmuszają widza do śledzenia wzrokiem kompozycji.
 
 
W naturze kolory odgrywają bardzo istotną rolę. Kwiaty wabią nimi owady i ptaki, które je zapylają. Zwierzęta nęcą nimi potencjalnych partnerów, wyrażają za ich pomocą emocje i przestrzegają napastników. Fotografując ptaki, należy szczególną uwagę zwracać na relację między ich kolorem a barwą tła. Czy te kolory są harmonijne, czy kontrastują ze sobą.
 
Sue Hsu na co dzień jest instruktorką tańca, fotografia to jej ogromna pasja.
 
 
Fot. Sue Hsu
 
Fot. Sue Hsu
 
Reklama

Światło w fotografii

 

Tak jak rzeźbiarz musi nauczyć się panowania nad kamieniem, z którego powstanie dzieło, tak fotograf musi umieć okiełznać światło. Jest ono najważniejsze w każdym z rodzajów fotografii, najbardziej wypływa na wymowę zdjęcia. Dzięki światłu obiekty mogą wydawać się ostre lub delikatne, błyszczące i wyraźne lub rozmyte i zmiękczone. Jeśli świadomie zaczniesz obserwować oświetlenie fotografowanych obiektów, szybko nauczysz się przewidywać, w jaki sposób wpływa ono na zdjęcie, a tym samym łatwiej Ci będzie wykorzystać zastane światło lub ustawić je samodzielnie. E-kurs Światło w fotografii pozwoli udoskonalić umiejętności i stanie się niewyczerpanym źródłem inspiracji.

 

 Dołącz do Uczestników e-kursu

 
Fot. Sue Hsu
 
Fot. Sue Hsu
 
Fot. Sue Hsu
 
Fot. Sue Hsu
 
Fot. Sue Hsu
 
Fot. Sue Hsu
 
Fot. Sue Hsu
 
Fot. Sue Hsu
 
 
Fot. Sue Hsu
 
Fot. Sue Hsu
 
 
Fot. Sue Hsu
 
 
Fot. Sue Hsu
 
 
Fot. Sue Hsu
 
 
 
 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 6

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Warte uwagiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Obwodnica Augustowa Rospuda Rospuda Rospuda Zalew Arkadia Czarna Hańcza Alleluja, Alleluja...