Fotomontaże Zofii Rydet w Warszawie

Fotomontaże Zofii Rydet w Warszawie

Jeszcze przez dwa tygodnie można w Warszawie oglądać wystawę prac Zofii Rydet z serii "Fotomontaż sentymentalny". Prezentacja odbywa się w niedawno powstałej galerii Asymetria, w której regularnie mają się odbywać wystawy fotograficzne.


Wystawa prac Zofii Rydet inauguruje działalność galerii Asymetria oraz siedzibę Fundacji Archeologia Fotografii, zajmującej się opracowywaniem archiwów po polskich fotografach.
Program galerii koncentruje się na polskiej fotografii artystycznej, przede wszystkim historycznej. Nazwą nawiązujemy do słynnego cyklu oraz tekstu Zbigniewa Dłubaka, w którym artysta wyrażał swoje przekonanie, że „świat składa się z rzeczy różnych, niepowtarzalnych, czyli asymetrycznych”. Asymetryczności odpowiada tutaj niemożność skonstruowania jednoznacznej – symetrycznej – wizji rzeczywistości, co pokażą kolejne prezentowane wystawy. 
Na wystawie „Fotomontaż sentymentalny” prezentujemy dwa cykle fotokolaży Zofii Rydet – „Macierzyństwo” oraz „Sentymentalna Ballada”, nad którymi autorka pracowała od lat 60., i które znalazły się w albumie „Świat uczuć i wyobraźni” (1979). Oba cykle rozgrywają się wokół zjawiska sentymentu rozumianego jako uczucie, a nie czułostkowość, jako właściwa tej wybitnej fotografce umiejętność obejmowania drugiego człowieka czułym obiektywem oraz umiejętność przeżywania ludzkiego losu w wymiarze metafizycznym.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem