Fotosprint 2018 - II Otwarte Mistrzostwa Jury w Fotografowaniu

Fotosprint 2018 - II Otwarte Mistrzostwa Jury w Fotografowaniu

Sławy polskiej fotografii, zaskakujący temat, niebanalna sportowa formuła, cenne nagrody i praktyczna wiedza – tego nie powinno zabraknąć także podczas II Otwartych Mistrzostw Jury "Fotosprint 2018". SwiatObrazu.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.Po sukcesach konkursów "Fotomaraton 2013", "Fotomaraton 2014", "Fotosprint 2015", "Fotomaraton 2016" i "Fotosprint 2016" w Częstochowie i Województwie Śląskim a także pierwszej edycji Konkursu "Otwarte Mistrzostwa Jury w Fotografowaniu. Fotosprint 2018" oraz projektów: "Częstochowianki" i  "Fotograficzne Wtorki" i portalu Fotomedaliki.pl z ich Konkursami Miesiąca, postanowiliśmy w tym roku kontynuować sprawdzoną i lekko zmodyfikowaną formułę na terenie pięknej Jury Krakowsko – Częstochowskiej, a ściślej do dwóch , leżących na jej terenie, dynamicznie rozwijających się i pięknych Gmin: Olsztyna Jurajskiego i Mstowa.  Oczywiście postaramy się, aby ta formuła była jak najciekawsza i jak najbardziej dynamiczna, uwzględniająca uwagi uczestników i nasze doświadczenie pierwszej edycji. II edycja konkursu "Mistrzostwa Jury w Fotografowaniu. Fotosprint 2018" odbędzie się 29. września 2018 w malowniczych jesiennych plenerach Mstowa, Olsztyna Jurajskiego i na terenie obu tych Gmin. - mówi organizator Marcin Szpądrowski

Termin

Sobota, 29. września 2018r

Miejsce

  • Start: sobota, 29. września 2018 godz. 10.00 w Mstowie koło Częstochowy, na Rynku (Pl. A. Mickiewicza) lub w Gminnym Ośrodku Kultury (Plac A. Mickiewicza 15), w centrum Mstowa

Zakładamy dobrą, bezdeszczową pogodę, ale konkurs odbędzie się w każdych warunkach

  • Meta:  godz. 16.00 w Olsztynie Jurajskim koło Częstochowy, przy Rynku obok ruin średniowiecznego Zamku (Plac Marszałka J. Piłsudskiego 15)

O godz. 13.00 bezpłatny transport z Mstowa do Olsztyna!

  • Finał: godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie Jurajskim, Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 18

Firma Mokate zapewnia serwis herbaciano-kawowo-ciasteczkowy. Zakończenie: około godz. 20.00-21.00

Kapituła konkursowa

Marek Lapis – doświadczony fotoreporter i fotografik, fotoreporter Agencji Forum, członek ZPAF, publikujący w Polsce i za granicą, wielokrotnie nagradzany w największych polskich i zagranicznych konkursach fotograficznych, najbardziej lubiący fotografować ludzi i ich emocje.

Maria Śliwa – Absolwentka Łódzkiej Filmówki i Instytutu Kreatywnej Fotografii w Opawie, członkini Śląskiego Okręgu ZPAF, fotografka, wykładowca fotografii

Nagrody

Markowe aparaty fotograficzne od Nikon Polska:

  • Najnowsza wersja świetnej lustrzanki z funkcją stałej łączności  Nikon D5600 z obiektywem Nikkor 18-55  dla Mistrza Jury w Fotografowaniu 2018.
  • Superzoom Nikon Coolpix P900 z 93-krotnym zoomem optycznym dla I-ego V-ce Mistrza Jury w Fotografowaniu.
  • Wodoszczelny do 30 m, wstrząsoodporny, mrozoodporny i pyłoszczelny kompakt Nikon Coolpix W300 dla II-ego V-ce Mistrza Jury w Fotografowaniu.

Ponadto zwycięzcy otrzymają: markowy zegarek, voucher na pobyt w malowniczym ośrodku "Jurajska Przystań" w Poraju, voucher na rytuał w piwnym spa browaru Czenstochovia i inne. (jak zwykle w naszych konkursach, zwycięzcy otrzymają bogate zestawy innych nagród).

Zwycięzcy otrzymają też wspaniałe, ręcznie robione medale autorstwa znakomitego artysty rzeźbiarza Mariusza Chrząstka.

Pakiet startowy

Dla każdego zawodnika: elegancki, plastikowy identyfikator z numerem startowym, mapki i foldery pięknych gmin jurajskich, woda "Jurajska" i inne !

Wszyscy uczestnicy, którzy dostarczą zdjęcia, otrzymają też dyplomy uczestnictwa.

Rejestracja

www.fotosprint.org/rejestracja

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

IMG_2429 Na wrzosie Święto Policji IMG_2429 .......... Z bliska Rzeźba