Freddy Fabris fotografuje mechaników samochodowych - arcydzieła sztuki w obiektywie

Freddy Fabris fotografuje mechaników samochodowych - arcydzieła sztuki w obiektywie

Pędzel, dłuto czy może aparat fotograficzny? Każde z tych narzędzi może być znakomitym środkiem wyrazu artystycznego. Niezależnie od tego, którym z nich się posługiwali, mistrzowie poszczególnych dziedzin sztuki często odwoływali się w swych dziełach do prac innych artystów. Tak jak niejeden obraz powstał w nawiązaniu do utworu literackiego, tak i wiele fotografii powstało w oparciu o dzieła zaliczane do klasyki malarstwa czy rzeźby. W kolejnym odcinku cyklu "Arcydzieła sztuki w obiektywie" przedstawiamy cykl portretów Freddy Fabrisa odwołującego się do „Ostatniej Wieczerzy” Leonarda da Vinci, „Stworzenia Adama” Michała Anioła oraz „Lekcji anatomii doktora Tulpa” Rembrandta.


Fotograf  Freddy Fabris marzył od dawna o złożeniu hołdu mistrzom renesansu, brakowało mu jednak pomysłu na realizację przedsięwzięcia za pomocą fotografii, narzędzia jakim posługuje się na co dzień w swojej pracy. Jednak gdy fascynacja tematem jest wystarczająco silna, inspiracja pojawia się sama. I tak też się stało w przypadku Fabrisa, gdy natknął się na samochodowego mechanika.
 
"Przełożenie klasyki malarstwa na fotografię jest ogromnym wyzwaniem. Podczas realizacji cyklu bardzo ważne było dla mnie uchwycenie szacunku, jak mam do twórczości mistrzów. Chciałem też uchwycić obsieję Rembrandta, jaką miał na punkcie światła, kompozycji i ujmowania na malowidle wyrazów ludzkiej twarzy" – mówi fotograf.

Zobacz cały cykl: 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem