Freecom Celeritas Thunderbolt 3 - przenośny dysk SSD

Freecom Celeritas Thunderbolt 3 - przenośny dysk SSD

Freecom wprowadza na europejski rynek dysk mSSD Celeritas ThunderboltTM 3 - najszybszy dysk w swojej kategorii, który pozwala na przesył plików do 20 razy szybciej niż pamięci HDD - dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem m.in. dla twórców treści wideo.

Nowy Freecom Celeritas może zapewnić prędkości do 2800 MB/s [1] (odczyt) i 2000 MB/s (zapis). W porównaniu z innymi urządzeniami pamięci masowej, przesłanie 500 GB danych na zwykły dysk twardy (przy prędkości 100 -150 MB/s) zajęłoby ponad 60 minut, na zwykły dysk SSD (przy 450-500 MB/s) - około 16 minut, natomiast zapis na mSSD Celeritas (przy 2800 Mb /s) zajmuje zaledwie ok. 4 minut.
 
"Freecom od lat jest liderem w dziedzinie pamięci przenośnych i dysków SSD, a nowy napęd Celeritas Thunderbolt 3 wpisuje się w naszą historię dostarczania innowacyjnych produktów" - powiedział Martijn Hansbergen, Business Development Manager, Freecom. "Jesteśmy przekonani, że możliwości Celeritas, co w jęz. łacińskim oznacza szybkość i sprawność, przekroczą oczekiwania profesjonalistów zajmujących się wideo i fotografią oraz wszystkich, którzy szukają najszybszych dostępnych prędkości."
Reklama
 
Port Thunderbolt 3 może być używany do podłączania szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych do komputera. Thunderbolt jest szybki (zobacz porównanie prędkości poniżej), ale co ważniejsze, jest wszechstronny i używa zwykłego USB-C do łączenia się z większością nowoczesnych urządzeń.
 
Dysk SSD posiada solidną, srebrną obudowę, która zapewnia chłodzenie, utrzymując elementy elektroniczne w optymalnej temperaturze. Dysk waży 186g i ma wymiary: 12,6 mm x 6,0 mm i 1,9 mm (dł. x szer. x wys.), zapewniając wygodę noszenia w kieszeni.
 
Cena detaliczna Freecom mSSD Celeritas 1TB wynosi ok. 2929,00 PLN. Celeritas posiada trzyletnią gwarancję producenta i nieograniczoną pomoc techniczną.
 
[1] Wydajność może się różnić w zależności od konfiguracji hosta. Aby osiągnąć maksymalną szybkość transferu 2800 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą obsługiwać Thunderbolt 3.
 

Dane techniczne Freecom Celeritas Thunderbolt 3:

  • Pojedynczy port Thunderbolt 3
  • Zasilanie z komputera (poniżej 15w)
  • System efektywnego chłodzenia (powierzchnia 45°C @ 25°C)
  • M.2 2280 NVMe SSD
  • Pojemność 1 TB

Test szybkości (przeprowadzony przez Freecom):

Komputer

Windows: HP ZBook 17

Mac OS: Mac Pro 15 (2016)

Oprogramowanie testowe

Crystal Disk Mark v5.2.1 x64

AJA System Test Lite v1.0

Prędkość odczytu

2829 MB/s

2394 MB/s

Prędkość zapisu

2051 MB/s

1767 MB/s

 

przenośny dysk SSD Freecom Celeritas Thunderbolt 3

przenośny dysk SSD Freecom Celeritas Thunderbolt 3

przenośny dysk SSD Freecom Celeritas Thunderbolt 3

przenośny dysk SSD Freecom Celeritas Thunderbolt 3

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Akcesoria fotograficzne: Dysk zewnętrznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

w czerwcowym ogródku pliszki Zwiadowca Królewna ... .... Rusałka osetnik na łączce