Fujifilm FinePix HS20 EXR - pierwsze wrażenia

Fujifilm FinePix HS20 EXR - pierwsze wrażenia

Aparaty typu hiperzoom postrzegane są powszechnie jako urządzenia uniwersalne, lecz niemal pod każdym względem ustępujące lustrzankom. Nikt jednak nie zaprzecza, że ich największym atutem jest duży zakres dostępnych ogniskowych, któremu z reguły towarzyszą również zaawansowane funkcje kontroli ekspozycji. Do naszej redakcji trafił właśnie dość imponujący, nawet jak na tę grupę urządzeń, model firmy Fujifilm z rodziny FinePix oznaczony symbolem HS20 EXR. Zapraszamy Was do zapoznania się z krótką recenzją tego aparatu, poprzedzającą gruntowny test, który już niebawem ukaże się na łamach serwisu.

Pierwsze wrażenia


Testowany aparat Fujifilm FinePix HS20 EXR to następca zaprezentowanego przed rokiem modelu FinePix HS10 EXR, od którego odróżnia go przede wszystkim nowy 16-megapikselowy przetwornik obrazu oraz wyświetlacz LCD o dwukrotnie większej rozdzielczości i sporo zmian funkcjonalnych. Nadal jednak jest to przede wszystkim aparat o bardzo rozbudowanych funkcjach kontroli manualnej oraz imponującym zakresie ogniskowych wynoszącym 4,2–126 mm, co w przeliczeniu na pole krycia aparatu małoobrazkowego daje odpowiednik zakresu… 24–720 mm. Tak, nie ma tu żadnej pomyłki – obiektyw aparatu Fujifim FinePix HS20 EXR odznacza się trzydziestokrotnym zoomem.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem