Fujifilm FinePix X100 - pierwsze wrażenia

Fujifilm FinePix X100 - pierwsze wrażenia

Gdyby spytać stu losowo wybranych pasjonatów nowoczesnego sprzętu fotograficznego z całego świata, jaka ich zdaniem konstrukcja zaprezentowana i wprowadzona do sprzedaży w ciągu ostatniego roku zasługuje na miano kultowej, to bez wątpienia większość z nich oddałaby swój głos na najnowszą konstrukcję firmy Fujifilm. FinePix X100, bo tak został nazwany ów nowy model, jest pod wieloma względami aparatem wyjątkowym i z pewnością przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom klimatów retro. Zapraszamy Was do zapoznania się z krótką recenzją tego modelu poprzedzającą test, który już w przyszłym tygodniu ukaże się na łamach serwisu!


Pierwsze wrażenie


Zapowiedziany po raz pierwszy dość niespodziewanie podczas targów Photokina 2010 cyfrowy aparat kompaktowy Fujifilm FinePix X100 już w momencie tej "papierowej premiery" wywołał spory szum. W istocie, udało mu się odwrócić uwagę wielu miłośników fotografii od tak udanych przecież konstrukcji jak Nikon D7000, Canon EOS 60D czy Pentax K-5 i skupić ją na sobie. I nic w tym dziwnego – twórcy tego modelu za cel postawili sobie stworzenie stylowej cyfrówki, która pod względem wyglądu, funkcjonalności, jakości obrazu i ogólnie pojętego stylu będzie w stanie konkurować z tak "kultowymi" aparatami, jak Leica X1. Jak im się to udało? Przyjrzyjmy się pokrótce najciekawszym cechom tego aparatu oraz obejrzyjmy kilka wykonanych nim zdjęć w oczekiwaniu na obszerny test, który na łamach serwisu SwiatObrazu.pl zagości już w ciągu kilku najbliższych dni.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem