Fujifilm FinePix XP10 - test aparatu

Fujifilm FinePix XP10 - test aparatu

Aparaty odporne na wodę, kurz i uderzenia są coraz bardziej popularne i poszukiwane przez klientów. Odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez rynek jest pojawianie się coraz większej liczby modeli oferowanych w sklepach przez rozmaitych producentów. Właściwie każda licząca się firma, produkująca sprzęt fotograficzny, proponuje nam swoją wersję odpornego aparatu kompaktowego. Jedną z nich jest Fujifilm, producent aparatu Fujifilm FinePix XP10 – zapraszamy do lektury testu tego modelu.

Budowa


Fujifilm FinePix XP10, jak na mały kompakt, jest solidnie wykonany, co jednak nie dziwi, gdyż projektowany jest w taki sposób, aby był wstrząsoodporny i wodoodporny. Obudowa jest wykonana głównie z metalu, ale ma także elementy z tworzyw sztucznych oraz gumy. Obiektyw chroniony jest odporną na zarysowania szybą. Podczas testu aparat doświadczał bardzo różnych warunków i niejednokrotnie był traktowany wręcz ekstremalnie. Lakier na obudowie zarysował się lub starł w kilku miejscach, ale szyba, osłaniająca obiektyw, pozostała nietknięta. Wielka szkoda, że osłona ekranu LCD nie jest równie odporna, choć muszę przyznać, że wszelkie próby zniosła zadziwiająco dobrze. Jedynym mankamentem obudowy Fujifilm FinePix XP10 jest sposób wykonania klapki zabezpieczającej komorę baterii i karty pamięci. Element ten wydaje się nie przystawać do tego, jak wykończona jest cała obudowa. Zawias łączący klapkę z aparatem jest dość luźny i nawet po zatrzaśnięciu blokady porusza się w gnieździe. Trzeba jednak zaznaczyć, że uszczelka okalająca gniazdo baterii i kart działa na tyle skutecznie, że aparat można bez przeszkód używać nawet pod wodą. Zawsze jednak należy zadbać o dokładne domknięcie klapki i zatrzaśnięcie blokady, o czym informuje producent w instrukcji obsługi.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem