Fujifilm X-T10 – mniejszy, prostszy w obsłudze i jeszcze ładniejszy X-T1

Fujifilm X-T10 – mniejszy, prostszy w obsłudze i jeszcze ładniejszy X-T1

Firma Fujifilm nie spoczywa na laurach i bezustannie rozwija swój system bezlusterkowy. Kolejną nowością, oprócz obiektywu portretowego XF 90mm F2 R LM WR jest korpus, o którym już teraz można powiedzieć, że ma szansę wywołać sporo zamieszania. Pod względem parametrów jest to bowiem mniejszy, poręczniejszy i znacznie bardziej przystępniejszy cenowo odpowiednik flagowego modelu X-T1. Nowość kierowana jest do ambitnych fotografów – zarówno doświadczonych, jak i tych bardziej początkujących.


Nowy Fujifilm X-T10 idealnie wpasowuje się w założenia estetyczne i technologiczne systemu bezlusterkowego XF, a przy tym już na pierwszy rzut oka stanowi spełniony sen miłośników fotografowania w stylu retro. Z jego starszym i większym bratem X-T1 łączą go bardzo podobne główne parametry techniczne, m.in. 16-megapikselowa matryca X-Trans formatu APS-C, lecz jednocześnie jako konstrukcja znacznie nowsza otrzymał on wiele udoskonaleń, które do "jedynki" trafiły dopiero wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania wewnętrznego. Można więc mieć nadzieję, że będzie to też konstrukcja obarczona mniejszym bagażem "chorób wieku dziecięcego", z których niestety zasłynął jego poprzednik. A co jeszcze wyróżnia nową dziesiątkę? Przekonajcie się sami.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem