Finał kontrowersji wokół reklamy FujiFilm - producent zerwał współpracę z ambasadorem

Finał kontrowersji wokół reklamy FujiFilm - producent zerwał współpracę z ambasadorem

Nie milkną echa afery wokół promocji najnowszego profesjonalnego aparatu kompaktowego FujiFilm X100V - Premierze tego sprzętu towarzyszyło wideo, w którym można było zobaczyć, jak fotografię uliczną uprawia ambasador marki Tatsuo Suzuki. Jego styl pracy wywołał oburzenie większości internautów, gdyż widać było w nim bardzo mocne wkraczanie w prywatność fotografowanych ludzi.


Tatsuo Suzuki - kontrowersyjny, były ambasador FujiFilm X100V

Styl pracy Tatsuo Suzuki przypomina innego znanego fotografa - Bruce’a Gildena. Podobnie jak Amerykanin w dosyć agresywny sposób wkracza w przestrzeń przechodniów i bez pytania o zgodę celuje obiektywem wprost w twarz ludzi. Dodatkowo wykorzystuje do tego często lampę błyskową. Bruce Gilden wywołuje jednak nieco mniej kontrowersji, gdyż swoją fotografię uliczną uprawia w Nowym Jorku, natomiast Tatsuo Suzuki w Tokio naraża się na dużo większą krytykę - japońska kultura nadaje większa rangę prywatności, domagając się szacunku do swobody innych i uprzejmości.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem