Funkcja GPS w aparatach fotograficznych

Funkcja GPS w aparatach fotograficznych

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zrobić zdjęcie i nie pamiętać nazwy miejsca, w którym zostało wykonane? Dzięki funkcji GPS możesz fotografować i nie martwić się o konieczność sporządzania notatek. Informacje o miejscu wykonania zdjęcia zostaną automatycznie zapisane w pliku z fotografią. Choć funkcja GPS dostępna jest w aparatach już od jakiegoś czasu, nowe modele cyfrówek znacznie ją udoskonaliły. O tym co z jej pomocą można zrobić przeczytasz w poniższym artykule.


GPS, czyli Global Positioning System (z angielskiego "globalny system pozycjonowania"), to system nawigacji satelitarnej przedstawiający użytkownikowi informacje o położeniu geograficznym i czasie. Jest on zarządzany przez Departament Obrony USA i z jego cywilnej wersji korzystać może każdy, całkowicie za darmo. GPS pozwala na przedstawienie bardzo dokładnych informacji o długości i szerokości geograficznej, a nawet wysokości nad poziomem morza. Dokładność danych jest uzależniona od wielu czynników, jak aktualne położenie satelitów czy warunki atmosferyczne, ale większość pomiarów wykonywana jest z dokładnością nawet do 1 metra. Już od długiego czasu urządzenia GPS są częścią urządzeń codziennego użytku - komputerów, telefonów czy samochodów. Zobaczmy jakie jest jego zastosowanie we współczesnych aparatach cyfrowych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem