16 lipca 2022, 15:15
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1895 razy

Game Boy Pocket przekształcony w stylowy aparat bezlusterkowy

Game Boy Pocket przekształcony w stylowy aparat bezlusterkowy

Entuzjastą gier wideo i fotografii Christopher Graves połączył swoje obydwie pasje, tak aby stworzyć Game Boy Camera M, czyli stylowy bezlusterkowiec oparty o tę słynną kieszonkową konsolę.

Aparat DIY wykonany na bazie Game Boy Pocket

Christopher Graves stworzył jedyny w swoim rodzaju aparat fotograficzny oparty o konsolę do gier wideo. Ten aparat posiada własny przycisk migawki i powstał w oparciu o  Game Boy Pocket czyli mniejszej, smuklejszej wersji oryginalnego Game Boya. Przenośna konsola została przez niego obłożona sztucznym materiałem, takim jakim można znaleźć na body bezlusterkowców. 
 
aparat diy
 
Aparat oparty o Game Boya autorstwa Christophera Gravesa / fot. Cristopher Graves
 
aparat diy
 
fot. Cristopher Graves
 
aparat diy
 
Tak wyglądają zdjęcia uzyskiwane przez omawiany aparat / fot. Cristopher Graves
 
 Christopher Graves tworząc swój aparat inspirował się minimalistycznym designem Leci czy Apple i chciał aby jego Game Boy Camera M został utrzymany w podobnym stylu. Chciał żeby jego sprzęt dobrze wyglądał i dobrze leżał w rękach. Konsola otrzymała obiektyw 5-50 mm z ręcznym ustawianiem ostrości. Pomysłowa konstrukcja pozwala wymienić niestandardowy obiektyw Gravesa i zamienić go na oryginalną kamerę do Game  Boy, co daje fotografującym do wyboru 2 instrumenty optyczne. Jednakże niezależnie od wykorzystania obiektywu aparat wciąż ogranicza się do tworzenia zdjęć o rozdzielczości 0,3 MP, które generują tylko 4 odcienie szarości, dając wyraźny efekt lo-fi. 
 
Autor tego pomysłu przyznaje, że początkowo popełnił małe faux paus, gdy nazwał swój aparat lustrzanką Game Boy. Później został wielokrotnie poprawiony, iż w rzeczywistości jako że nie wykorzystuje w swoim projekcie układu z lustrem, jego aparat jest w tak naprawdę bezlusterkowcem. Obecnie Christopher Graves pracuje nad tym, aby jego aparat oparty o Game Boy Pocket był w przyszłości dostępny w regularnej sprzedaży dla wszystkich pasjonatów konsol wideo.   


www.swiatobrazu.pl