georgia Krawiec: Zapomniane Niemcy w trójwymiarze

georgia Krawiec: Zapomniane Niemcy w trójwymiarze

georgia Krawiec zachęca do obejrzenia trwającej w warszawskim Fotoplastykonie wystawy pt. "Zapomniane Niemcy w trójwymiarze". Dzięki uprzejmości artystki publikujemy jej tekst o niemieckiej fotografii, towarzyszący wystawie.


Jeśli głównym celem wynalazku fotografii było utrwalenie rzeczywistości, to stereoskopia wrażenie rzeczywistości istotnie pogłębiła. Oglądając stereoskopowe fotografie można wczuć się w krajobraz i przestrzeń, znaleźć wśród znajdujących się na fotografii ludzi i budynków. To wrażenie otaczającej nas rzeczywistości jest dopełnieniem wynalazku fotografii, poczucie uczestniczenia w sfotografowanej scenie jest dla widza fenomenalnym przeżyciem. W ramach VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej możemy zobaczyć w Fotoplastikonie Warszawskim wystawę Zapomniane Niemcy w trójwymiarze, która przeniesie nas do Niemiec lat ‘50 i ’60 XX wieku.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem