24 maja 2013, 09:20
Autor: Krzysztof Gudowski
czytano: 1597 razy

Getty Images funduje nową nagrodę dla adeptów fotografii portretowej

Getty Images funduje nową nagrodę dla adeptów fotografii portretowej

Getty Images ogłosiło swoją nową nagrodę, skierowaną do osób zajmujących się fotografią portretową przez mniej niż 5 lat.

Getty Images angażuje się w promowanie talentów fotograficznych już od ośmiu lat, przyznając granty w ramach nagrody w kategorii Editorial Photography oraz Creative Grants. Firma angażuje się także w działalność Chris Hondros Fund Award.

Ogłoszony właśnie program, Contour Portrait Prize, ma być szansą dla świeżych fotografów portretowych na ocenienie przez profesjonalistów. Najlepsza osoba otrzyma grant finansowy o wysokości 10 tysięcy dolarów oraz możliwość wystawienia swoich prac w Polka Galerie w Paryżu już w październiku bieżącego roku.

Wszyscy uczestnicy proszeni są o wysłanie organizatorom od 10 do 20 zdjęć portretowych, swojej biografii, opis podejścia do wykonywanych zdjęć i technik przy nich wykorzystywanych oraz krótkiego opisu, co chcą osiągnąć w swojej karierze zawodowego fotografika.

Wśród osób, które oceniać będą nadesłane prace, znajdzie się Peter Lindbergh - znany fotograf mody. Zgłoszenia można składać od 13 czerwca do 5 sierpnia. Zwycięzca zostanie ogłoszony już w październiku.

Więcej informacji na temat konkursu, jego regulamin oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej Getty Images.

Getty Images Contour Portrait Prize konkurs
Plakat konkursu, fot. Getty Images

Źródło: bjp-onlinewww.swiatobrazu.pl