17 lipca 2022, 19:12
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2411 razy

Getty Images udostępniło 30 000 historycznych zdjęć afroamerykańskiej diaspory

Getty Images udostępniło 30 000 historycznych zdjęć afroamerykańskiej diaspory

Getty Images umożliwia dostęp do 30 000 rzadko oglądanych zdjęć przedstawiających członków afroamerykańskiej diaspory zamieszkującej Wielką Brytanię w XIX wieku. Agencja daje bezpłatny, niekomercyjny dostęp do zasobów zdjęć, tak aby każdy nauczyciel, naukowiec, badacz, twórca treści czy po prostu osoba chcąca poznać historię czarnoskórych społeczności, mógł skorzystać z tej kolekcji.

30 000 zdjęć czarnoskórej społeczności udostępnione przez Getty Images

Wyselekcjonowana kolekcja została ręcznie wybrana z obszernego archiwum Getty Images, które w całości zawiera ponad dwa miliony fotografii. W tej kolekcji znajdują się portrety Alberta Jonasa i Johna Xiniwe, dwóch młodych południowoafrykańskich śpiewaków, którzy podróżowali do Wielkiej Brytanii w latach 1891-1893 w ramach Afrykańskiego Chóru. W kolekcji można znaleźć także wiele innych, fascynujących obrazów, ukazujących różne zagadnienia z życia tych społeczności. 
 
getty images
 
Jedno ze zdjęć z kolekcji Getty Images
 
"Getty Images dokłada wszelkich starań, aby te historyczne treści były dostępne, tak aby zapewnić bardziej autentyczną reprezentację historii świata i prowadzić znaczący dialog z różnymi narracjami na temat dziejów człowieka" stwierdza Cassandra Illidge, która jest wiceprezes Getty Images. Kolekcja zostałą wyselekcjonowana wraz z wieloma ważnymi historykami i pedagogami w celu zapewnienia swobodnego dostępu do historycznych i współczesnych obrazów, które pozwolą na wszechstronną wizualizację historii.
 
Omawiana kolekcja jest częścią szerszego programu działań Getty Images na rzecz walki z rasizmem, integracji, tworzeniu wspólnoty i likwidacji dyskryminacji. Aby uzyskać pełen dostęp do kolekcji należy złożyć wniosek do Getty Images. 


www.swiatobrazu.pl