7 stycznia 2021, 15:33
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 6625 razy

Canon opracował pomysł na stworzenie własnego małego gimbala

Canon opracował pomysł na stworzenie własnego małego gimbala

W ostatnim czasie pisaliśmy o ciekawym patencie Canona, który zakłada zastąpienie spustu migawki panelem dotykowym - Kolejny przedstawiony przez tego producenta patent nie jest aż tak rewolucyjny, ale wciąż interesujący, ponieważ wygląda na to, iż Canon pracuje nad uniwersalnym gimbalem, który będzie przypominał DJI Osmo Pro.

Gimbal Canona - stabilizacja z ulubionymi obiektywami?

Opublikowane w sieci schematy patentowe przedstawiają przyszły gimbal Canon, który składa się z uchwytu, tylnego wyświetlacza, elementów sterujących, czujnika aparatu i mocowania obiektywu. W górnej części aparatu zostało umieszczone złącze gorącej stopki. Konstrukcja obejmuje także jakiś bliżej nieokreślony przełącznik, który jednak zgodnie z domysłami internautów mógłby być przełącznikiem stabilizacji lub zwolnieniem mocowania obiektywu.
 
gimbal
 
źródło: Canon
 
Na pierwszy rzut oka gimbal ten wydaje się trochę niefunkcjonalny, ponieważ wygląda na to, że sam w sobie posiada stabilizację jedynie w dwóch osiach. Niemniej można zakładać, że stabilizacja w trzeciej osi będzie oparta o redukcję drgań w aparacie. Gimbal ma także posiadać duży ekran dotykowy, a sterowanie nim ma odbywać się również za pomocą dużych przycisków i joysticka. 
 
Gimbal Canona - jeśli kiedykolwiek powstanie - będzie ciekawym połączeniem stabilizatora i wymiennej optyki. Chciałoby się, że by projektowane urządzenie wykorzystywało dotychczasowe a nie dedykowane obiektywy Canona, np. EF. Jak będzie w rzeczywistości - czas pokaże. Patent Canona jest z pewnością interesujący, gdyż poza możliwością stosowania ulubionej optyki takie urządzenie mogłoby także zapewniać znakomite parametry obrazowania, do których przyzwyczaił ten producent. 
 


www.swiatobrazu.pl