Giovanni Presutti - fotograf, który bada współczesną rzeczywistość za pomocą ironii

Giovanni Presutti - fotograf, który bada współczesną rzeczywistość za pomocą ironii

Giovanni Presutti urodził się we Florencji w 1965 roku, gdzie do dzisiaj mieszka i tworzy. W 1998 roku ukończył szkołę fotograficzną Art.E zlokalizowaną w jego rodzinnym mieście. W latach 2003-2005 pracował w Paryżu wraz z innymi fotografami – Giorgii Fiorio i Gabrielem Bauretem – nad projektem zatytułowanym Reflextions. Następnie odbył się szereg jego wystaw zarówno we Włoszech, jak i za granicą. Jest również zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Publikował swoje fotografie w znanych magazynach, takich jak m.in. Vanity Fair czy Sette Magazine. Opublikował kilka albumów, w tym m.in. Mirror (2008 rok) i Contemporanea (2015). Giovanni Presutti jest bardzo płodnym artystą, który zajmuje się różnymi tematami i wykorzystuję zróżnicowane sposoby obrazowania, co sprawia, że warto bliżej poznać jego sylwetkę.


Tworzenie nowego projektu jest dla tego fotografa długim procesem, polegającym na zaplanowaniu formy, znalezieniu różnorodnych odniesień i skojarzeń oraz ostatecznym fotografowaniu, przy ciągłym doskonaleniu koncepcji. W ten sposób powstawanie serii fotografii może mu zająć nawet cztery lata, jak było w przypadku cyklu Dependency. Inspiracji szuka niemal wszędzie – w prasie, literaturze, internecie, filmach czy serialach. Giovanni Presutti używa przede wszystkim aparatu Canon EOS 5DS R, ale zdarza mu się także realizować swoje projekty za pomocą iPhone'a lub Polaroida.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem