Gisele Bundchen w obiektywie Inez i Vinoodh - eko sesja w Vogue

Gisele Bundchen w obiektywie Inez i Vinoodh - eko sesja w Vogue

Duet fotograficzny Inez van Lansweerde i Vinoodh Matadin obecny na rynku nieprzerwanie od 30 lat nie wymaga bliższego przedstawienia. Ich najnowsza praca wykonana dla magazynu Vogue, to kolejna już w tym sezonie ekologiczna sesja poświęcona matce Ziemi. W roli głównej super modelka, i jak się okazuje, również aktywistka na rzecz ochrony przyrody - Gisele Bündchen. Co mają wspólnego niebotycznie drogie stroje od najlepszych projektantów z ekologią, nie do końca rozumiemy. Jednak koniec końców każdy ruch w stronę ochrony naszej planety może coś zmienić - lepiej robić cokolwiek niż nic.


Jak na co dzień pracuje duet Inez i Vinoodh? Trudno sobie wyobrazić, że autorem jednego zdjęcia mogą być dwie osoby, skoro tylko jedna naciska spust migawki. Jednak duety fotograficzne to popularne zjawisko przede wszystkim na rynku fotografii mody, możemy wspomnieć chociażby o: Luigi i Lango, czy Mert Alas i Marcus Piggo. Inez i Vinoodh opracowali wspólne podejście do robienia zdjęć, które pozwala im skupić się na jednym temacie z wielu punktów widzenia. "Zazwyczaj jestem tą, która kieruje modelem i robi zdjęcia tam, gdzie model patrzy w obiektyw. Vinoodh to ten, który chodzi" - mówi Inez. "Ponieważ model patrzy na mnie, w oczach jest prawdziwy wyraz twarzy, którego nie osiąga się poprzez powiedzenie: spójrz tu czy tam. A ten wyraz twarzy może z innej perspektywy uchwycić Vinoodh. Dzielimy się odpowiedzialnością, więc czujemy znacznie mniejszą presję. Ponieważ oboje fotografujemy w tym samym czasie i robimy zdjęcia pod różnymi kątami, wiemy, że pomiędzy nami dwoma znakomite ujęcie zawsze jest obecne."
Reklama

Filmowanie aparatem i edycja wideo


Filmowanie aparatem fotograficznym ma pewne zalety, których kamery wideo i filmowe nie są w stanie zaoferować bez zainwestowania naprawdę poważnych kwot pieniędzy.

 

W e-kursie omawiamy zarówno kwestie sprzętowe (wybór aparatu, obiektywu, akcesoriów) i techniczne (formaty zapisów obrazu filmowego itp.) jak i warsztatowe oraz artystyczne. Następnie przechodzimy do edycji wideo ponieważ film nagrany aparatem jest tak naprawdę tylko surowcem..

 

 

Sprawdź szczegóły


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem