Platyball - rewolucyjna głowica statywowa

Platyball - rewolucyjna głowica statywowa

Platyball to produkt, którego ambicją jest zrewolucjonizowanie użycia statywów - Oryginalna konstrukcja stanowi odwróconą głowicę kulową, która dodatkowo posiada kilka ciekawych funkcji, oferując dodatkowo nowoczesny system poziomowania oparty o technologię LED.


W ostatnich dniach ruszyła kampania na Kickstarterze, która dzięki crowdfundingowi ma pomóc zebrać 18 000 USD (około 68 400 złotych). Wyniki Platyball są jednak spektakularne, gdyż udało się już zebrać - bagatela - ponad 140 000 USD (tj. ponad pół miliona złotych) a do zakończenia zbiórki pozostało… 58 dni. Na czym polega fenomen tej głowicy?
 
Platyball posiada odmienną konstrukcje w porównaniu z tradycyjnymi głowicami kulowymi, mającą na celu wyeliminowanie wszystkich podstawowych problemów związanych z tego typu akcesoriami. Przede wszystkim zastąpiono pokrętła przyciskami. Odwrócona konstrukcja składa się z trzech elementów - wzmacnianego gniazda statywowego wykonanego ze stali nierdzewnej, elementu z przyciskami blokady wraz z wbudowanym, obrotowym talerzem i głowicy kulowej, oferującej progresywne przyciski blokady.
 
Głowica ma być dostępna w dwóch wersjach - Ergo i Elite. Drugi z wariantów oferuje dodatkowo wskaźnik poziomowania oparty o technologię LED. Rozwiązanie to wykorzystuje do zasilania baterię alkaliczną A23. Wskaźnik działa w dowolnej orientacji i obsługuje trzy poziomy jasności, co pozwala na wykorzystywanie przy różnych warunkach oświetleniowych. To rozwiązuje problem z nieczytelnymi w ciemnościach poziomicami, co jest zmorą użytkowników wielu statywów i głowic.
 
Głowica w wersji Ergo dostępna jest za 200 USD (około 760 złotych), natomiast wariant Lite kosztuje 250 USD (około 950 złotych). Pierwsze egzemplarze tych unikatowych głowic mają trafić do nabywców w grudniu 2020 roku. 
 
Więcej informacji na temat głowicy znajdziesz w poniższych materiałach. 

Platyball - oryginalna głowica statywowa

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem