Głowy w akwariach - osobliwe portrety rodziny Aleksieja Sovertkova

Głowy w akwariach - osobliwe portrety rodziny Aleksieja Sovertkova

Najnowsza seria zdjęć „Temptation of Void” (ang. Kusząca próżnia) Aleksieja Sovertkova to portrety rodzinne. Fotograf połączył zamiłowanie do sztuki portretu renesansowego i do twórczych eksperymentów. Głowy portretowanych osób i zwierząt znajdują się w akwariach z Ikei, którym towarzyszy znakomite oświetlenie. Konfigurację systemu oświetleniowego fotograf przygotował oczywiście przed nałożeniem rekwizytów na głowy swoich modeli.


Aleksiej Sovertkov chce zwrócić uwagę widza na współczesny stan psychiczny społeczeństwa i mówi o nicości i próżni, która nas dotyka. Prace są odpowiedzią również na koncepcję piękna w holenderskim i flamandzkim renesansie. Dla fotografa poznanie historii portretu w malarstwie może być inspirujące.
Reklama

Sekrety fotografii cyfrowej dla początkujących


Jak fotografować, żeby Twoje zdjęcia wyróżniały się w galeriach internetowych i mediach społecznościowych? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym e-kursie SwiatObrazu.pl, który ma za zadanie przybliżyć techniki – zarówno fotograficzne, jak i związane z cyfrowymi manipulacjami obrazem – umożliwiające znaczne podniesienie poziomu estetycznego i technicznego Waszych zdjęć.

  

Sprawdź jak przebiega e-kurs


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem