11 października 2018, 13:51
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 805 razy

Google Pixel 3 i Pixel 3 XL oraz Annie Leibovitz. Co łączy nowe telefony z legendarną fotografką?

Google Pixel 3 i Pixel 3 XL oraz Annie Leibovitz. Co łączy nowe telefony z legendarną fotografką?

Od samego początku sprzedaży telefonów Pixel, Google kładł duży nacisk na jakość aparatów fotograficznych. Podczas prezentacji najnowszych modeli Google Pixel 3 i Pixel 3 XL, poza kilkoma nowymi funkcjami fotograficznymi zaprezentował jedną wielką nowość: współpracę z Annie Leibovitz.

Warto zwrócić uwagę, że po raz pierwszy Annie Leibovitz stała się oficjalnym ambasadorem jakiekolwiek marki produkującej aparaty fotograficzne. Oczywiście niejednokrotnie wypowiadała się na temat aparatów fotograficznych, choćby w roku 2011 Leibovitz powiedziała, że iPhone 4s to jej aparat  z wyboru, chwaląc go jako "tak łatwo dostępny i łatwy w obsłudze". Jednak zazwyczaj te rekomendacje wydawały się być oparte na maksymie, że najlepszym aparatem jest ten, który masz przy sobie. Teraz Annie Leibovitz będzie używać Google Pixel 3 i Pixel 3 XL w nienazwanym jeszcze projekcie fotograficznym, w którym będzie podróżowała po Stanach Zjednoczonych, rejestrując portrety inspirujących ludzi i miejsc.
 
Nie jest to jedyne poważne wsparcie dla fotograficznych możliwości Google Pixel 3. Podczas premiery Google poinformował, że telefony otrzymali wydawcy Condé Nast, a ich fotografowie użyli ich do stworzenia siedmiu okładek swoich magazynów. Należą do nich m.in. zdjęcia Ryana Goslinga dla GQ i Cardi B dla W. Magazyny będą wkrótce w kioskach.
 
Google Pixel 3 Pixel 3 XL Annie Leibovitz
 
Choć te dwa partnerstwa stanowią interesującą taktykę, która przyczyni się do podniesienia reputacji aparatu fotograficznego Pixel (który nadal uważany jest za najlepszy w branży, Pixel 2 pokonał nawet nasze najnowsze iPhone'y  w wielu testach), to jednak Apple nadal góruje wśród miłośników fotografii mobilnej, choćby dzięki długotrwałej i rozpoznawalnej kampanii "Shot on iPhone".
 
[kn_advert]


www.swiatobrazu.pl