18 kwietnia 2012, 13:47
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 2280 razy

GoPro współpracuje z Technicolorem, prezentują firmware z profilem CineStyle dla kamer HD Hero2

GoPro współpracuje z Technicolorem, prezentują firmware z profilem CineStyle dla kamer HD Hero2

Firmy GoPro oraz Technicolor informują o prowadzeniu wspólnych prac nad nowym oprogramowaniem układowym dla kamery HD Hero2. Firmware będzie wyposażony w profil Technicolor CineStyle, znany do tej pory m.in. użytkownikom lustrzanek Canona.

Technicolor CineStyle to profil kolorów, który zapewnia nieco inny zestaw nasycenia barw i kontrastu niż klasyczne ustawienia w kamerach GoPro HD Hero2. Funkcjonalność będzie zawarta w darmowej aktualizacji firmware'u dla użytkowników wspomnianych urządzeń, która ma pojawić się na serwerach GoPro za kilka miesięcy.

Udostępnienie profilu CineStyle ma pozwolić właścicielom tych niewielkich kamer osiągnąć podobnego rodzaju rezultaty jak te, którymi mogą cieszyć się osoby korzystające z lustrzanek Canona. Główną zaletą CineStyle jest optymalizacja zakresu dynamicznego w rejestrowanej scenie. Przy ujęciach o dużej rozpiętości tonalnej zapisywany obraz będzie dysponować większą ilością detali wydobytych ze świateł i cieni, otrzymamy też lepszą gradację kolorów. Wszystko to ma posłużyć większej swobodzie podczas postprodukcji materiału.
 

GoPro HD Hero2

GoPro HD Hero2


Technicolor opracował profil  z myślą o filmowcach, natomiast w praktyce ma też zastosowanie w fotografii.

Firmware GoPro Protune będzie dostępny latem 2012 roku - dokładna data nie jest jeszcze znana.

 

[kn_advert]

Źródło: GoProwww.swiatobrazu.pl