Góry w Polsce na zdjęciach – inspirujące fotografie zgłoszone na konkurs fotograficzny: Polska jest piękna

Góry w Polsce na zdjęciach – inspirujące fotografie zgłoszone na konkurs fotograficzny: Polska jest piękna

Trwa konkurs fotograficzny” „Polska jest piękna”, na który każdego dnia napływają piękne zdjęcia. Część z nich przedstawia górskie krajobrazy. Zastanawialiście się kiedyś, co czyni fotografie krajobrazowe zachwycającymi? Czynników jest oczywiście wiele, ale my przypominamy dwa, od których bezsprzecznie należy rozpocząć próby uchwycenia porywających widoków - nie tylko górskich.Odejmuj!

Sięgając po twórczość mistrzów fotografii krajobrazowej mimo odmiennych stylów, podejmowanych motywów przewodnich, czy nawet epok w których powstawały ich dzieła, znajdziemy jeden wspólny mianownik: porządek. Za każdym razem, gdy tylko spróbujesz usunąć elementy, nie mające nic wspólnego z głównym motywem kompozycji, Twoje zdjęcia znacząco się poprawią. Pozbycie się wszystkich rozpraszających elementów w kadrze zwiększy siłę oddziaływania fotografii.
 
Fotografia różni się od innych sztuk plastycznych pod względem sposobu komponowania obrazu. Malarz zaczyna od pustego płótna i dodaje plamy i kształty, aż je wypełni. Fotograf natomiast zaczyna od wypełnionego i spójnego świata, z którego za pomocą wizjera wybiera fragment i odrzuca całą resztę. Pierwszy proces polega na dodawaniu, drugi na odejmowaniu.
 

Rusz aparatem fotograficznym!

Dopóki sam nie zobaczysz różnic w kadrze przesuwając aparat o parę centymetrów w górę, w dół, w lewo lub w prawo, nie zdołasz wybrać najlepszego ujęcia. Nawet niewielkie korekty pozycji aparatu spowodują ogromne różnice w kompozycji, zmieniając przeciętne ujęcie w porywające. Nie musisz jednak przesadzać z analitycznym podejściem, po prostu bądź uważny. Staraj się obserwować krawędzie i środek kadru i przesuwaj kadr tak długo, aż oglądany obraz wyda Ci się odpowiedni.
 

Konkurs fotograficzny: "Polska jest piękna"

Uwaga: Zgłoszone zdjęcia muszą zawierać opis miejsca, w którym powstały.
 
By zgłosić fotografię do konkursu fotograficznego "Polska jest piękna", należy zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, a następnie dodać zdjęcie do kategorii konkursowej w profilu Użytkownika.
 

Nagrody

I miejsce

  • kupon rabatowy o wartości 1000 zł na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ 

  • kupon rabatowy o wartości 1000 zł na CEWE FOTOOBRAZY

  • Aparat fotograficzny Panasonic Lumix DC-FZ82 

Dowiedz się więcej...

 

Góry w Polsce na zdjęciach

PÅÇonÄÖce niebo nad ÅõlÄôżÄÖ

Fot. Tomekm83

KocioÅÇ ÅÇomniczki

Fot. Tomekm83

Sokolica

Fot. wikol87

Wieczór w Karkonoszach

Fot. wikol87

ÅöwiatÅÇo

Fot. Tomekm83

o_18_082_20190422_krajobraz

Fot. jerry

Poranek w Bieszczadach

Fot. kowal1955

 

Polana owiec

Fot. PiotrWiaderny

Lato

Fot. Asfalt2001

Tatry chmurne.

Fot. sekret3

Ponad chmurami

Fot. mariuszbrcz

Wschód sÅÇoÅÑca z Trzech Koron

Fot. mariuszbrcz

DSC_1302[1]

Fot. Arkanostra

W porannej mgle . Nielepice

Fot. franek-dioda

Nielepice w porannej mgle

Fot. franek-dioda

Reklama

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 2

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficzny: zapowiedziKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


avatar Spacetech temat konkursu to Góry w Polsce a w prezentowanych jest Słowacja... ktoś to weryfikuje, sprawdza ?... 2020.01.21 15:44, Spacetech # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

w czerwcowym ogródku pliszki Zwiadowca Królewna ... .... Rusałka osetnik na łączce