22 sierpnia 2023, 11:21
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 936 razy

Gra komputerowa dla pasjonatów fotografii krajobrazowej

Gra komputerowa dla pasjonatów fotografii krajobrazowej

Firma Annapurna Interactive, która zajmuje się produkcją gier wideo zaprezentowała grę Lushfoil Photography Sim, która umożliwia rozpoczęcie wirtualnej przygody z fotografią krajobrazową.

Fotografia wirtualna - niebawem pojawi się nowa gra dla fotografów krajobrazowych 

Jak głoszą sami twórcy tej gry, ich produkt ma zapewnić realistyczne wrażenia podczas wykonywania zdjęć krajobrazowych w wirtualnym świecie. Uwzględniono w niej dokładne odwzorowanie sposobu sterowania aparatem. Gracz będzie miał możliwość korzystania z trybu automatycznego czy z ręcznego. Interfejs pozwoli na ręczne ustawianie ostrości, przysłony, czasu otwarcia migawki czy wykonywanie zdjęć seryjnych. Ma to być pełne odwzorowanie tego, jak wykonuje się zdjęcia krajobrazowe w realu. 
 
Lushfoil zostało opracowane przez Matta Newella, który jest także autorem darmowej gry Castle Rock Beach z 2020 roku. Poprzednia gra tego twórcy została oparto o silnik Unreal Engine 4, natomiast gra dla fotografów krajobrazowych wykorzystuje bardziej zaawansowany silnik Unreal Engine 5. Gracze mają mieć możliwość odwiedzania wielu lokalizacji, a całość ma zapewniać jeszcze bardziej realistyczne wrażenia. 
 
Poniżej możesz zobaczyć zapowiedź opisywanej gry:
 

 
 
Co więcej, gracze będą mieli możliwość ustawiania parametrów pogody, pozycji Słońca na niebie czy wykorzystywać mgłę, śnieg, wiatr i deszcz do zmiany warunków środowiskowych. Da im to więc możliwość tworzenia różnych pożądanych efektów wizualnych, które są możliwe tylko przy określonych warunkach pogodowych. 
 
Nie wiadomo jeszcze do końca, czy gra będzie obejmowała po prostu symulację fotografowania, czy też będzie miała swoją fabułę, która będzie kierowała graczy przez różne scenariusez i zadania. Według autora każda z lokalizacja ma kryć pewne niespodzianki i cele dla spostrzegawczych graczy. Być może gra będzie nagradzała bardziej wnikliwych graczy, tak jak robi to np. Pokemon Snap.
 
Gra Lushfoil nie jest jeszcze dostępna, a data jej premiery nie została jeszcze ogłoszona. Pomimo tego możliwe jest dołączenie do społeczności entuzjastów gry na Discordzie. Można tam dołączyć do testów beta, podyskutować o wirtualnych fotografiach i być na bieżąco z rozwojem tej gry. Zwiastun gry sugeruje, że gra będzie opracowana dla konsoli, ale dokładne platformy nie zostały jeszcze ujawnione. 
 
Wirtualna fotografia zyskała sporą popularność w ostatnich latach, a niektórzy fotografowie budują nawet całkiem pokaźne portfolia z takimi obrazami. Z pewnością przyczyniła się do tego pandemia Covic19, która z powodu lockdownu zmusiła wielu praktykujących fotografów do pozostania w domach. Wtedy pomocą dla nich i możliwością obcowania z ich ulubionym hobby stały się wirtualne światy. 
 
Lushfoil nie jest pierwszą tego typu grą. W 2021 roku na Teamie pojawiła się gra Photography Simulator, która pozwalała graczom wcielić się w fotografa dzikiej przyrody. Co więcej, ta gra pozwala nawet na sprzedawanie odbitek w ramach rozgrywki. Poza tym istnieją inne gry, w których fotografia jest ważną częścią rozrywki. Należą do nich przykładowo Pokemon Snap, Season czy A Letter to the Future. Ponadto w 2022 roku popularny portal dla fotografów Flickr dodał do swojej witryny kategorię zdjęć wirtualnych, aby umożliwić entuzjastom tego typu zdjęć dodawanie własnych dzieł. 

A Ty co myślisz o takiej fotografii? Czy to w ogóle fotografia? Zdarzyło Ci się kiedyś wykonywać zdjęcia w wirtualnym świecie? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu. 


www.swiatobrazu.pl