Grace Elizabeth przed obiektywem Giampaolo Sgury

Grace Elizabeth przed obiektywem Giampaolo Sgury

Włoski fotograf mody Giampaolo Sgura od dwóch dekad regularnie wykonuje zdjęcia dla magazynów mody i marek ubraniowych. Z wykształcenia architekt, przyznaje, że podczas studiów w Mediolanie i Berlinie częściej sięgał po magazyny Vogue niż książki z realizacjami Vitruviusa lub Le Corbusiera. Jednak zdobyta wiedza z zakresu projektowania jest bezcenna w pracy fotografa, który zanim przystąpi do wykonywania zdjęć szkicuje ujęcia. Prezentujemy najnowszą sesję zdjęciową Sgury z Grace Elizabeth w roli głównej opublikowaną w rosyjskim magazynie Vogue.


"Bycie fotografem mody wymaga sporej dawki wiedzy. Musisz kontrolować każdy pojedynczy szczegół. Architekci robią to samo, ale muszą czekać kilka miesięcy lub lat, aby zobaczyć, jak ich pomysły stają się rzeczywistością. Mam szczęście widzieć realizację moich pomysłów znacznie szybciej" – mówi fotograf.
 
Giampaolo Sgura dzieciństwo spędził na gospodarstwie rolniczym, gdzie od ojca nauczył się pełnego szacunku podejścia do pracy. "Mój ojciec zawsze się uśmiechał, nawet gdy jego maszyny przestawały działać. Mając takie dzieciństwo zupełnie inaczej radzisz sobie z przeciwnościami losu"- wspomina.
 
Jako fotograf mody ma tylko jeden cel - inspirować widzów do skopiowania wyglądu modeli z jego zdjęć. "Kiedy fotografuję, zawsze myślę o szerokiej grupie konsumentów, którzy mogą czerpać inspirację z pracy. Zdjęcia mody muszą być dziś bezpośrednie i wyraźne."

Grace Elizabeth przed obiektywem Giampaolo Sgury

Grace Elizabeth Giampaolo Sgura


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem