Grand Press Photo - laureaci edycji 2009

Grand Press Photo - laureaci edycji 2009

Rozdano jedne z najważniejszych nagród fotograficznych w Polsce ? Grand Press Photo. I jak co roku pojawiły się komentarze, dotyczące nie tylko konkursu, ale i kondycji fotografii prasowej.


To zdjęcie jest ważne nie tylko z perspektywy Polski, ale z perspektywy całego świata. Widzimy na nim kryzys, z którym wszyscy musimy się zmagać. Czym dłużej się mu przyglądamy, tym więcej ukrytych szczegółów można się w nim dopatrzyć - mówił o laureacie tytułu Zdjęcie Roku podczas wręczenia nagrody Spencer Platt, przewodniczący jury (cytat za www.press.pl , wywiadu z przewodniczącym jury można posłuchać TUTAJ) Zwycięskie zdjęcie autorstwa Rafała Malko pokazuje stoczniowców podczas wiecu w Stoczni Gdyńskiej. Tłum ludzi przecina sylwetka motorówki Samarytanka, który jest pierwszym statkiem, zbudowanym w tej stoczni (powstała w 1931 roku). Zdjęcie z jednej strony opowiada o bardzo aktualnych wydarzeniach w Polsce, a jednocześnie sprawia wrażenie, jakby mogło powstać w dowolnym zakątku świata. Wielu osobom spodobał się też ponadczasowy klimat, uchwycony na zdjęciu ? jakby pochodziło w XIX wieku.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem