5 grudnia 2008, 12:45
Autor: Piotr Madura
czytano: 7717 razy

Granica miniaturyzacji jest blisko. Mikro projektor MP15A firmy Ad-Tech

Granica miniaturyzacji jest blisko. Mikro projektor MP15A firmy Ad-Tech

Japońscy inżynierowie od kilkudziesięciu lat udowadniają całemu światu, że w produkcji wysokiej jakości elektroniki i jej miniaturyzacji nie mają sobie równych. Tradycji stało się zadość i na japońskim runku multimediów pojawił się kolejny produkt - kieszonkowy projektor MP15A firmy Ad-Tech.

Urządzenie swoimi gabarytami przypomina palmtopa sprzed kilku lat lub dzisiejsze przenośne dyski twarde. Aż trudno uwierzyć, że w tak małej obudowie wielkości paczki papierosów udało się zmieścić lampę, matrycę i całą elektronikę wraz z bateriami. Jeśli przyjrzeć się specyfikacji, to wiele wskazuje, że konstruktorzy także nie uwierzyli w taką możliwość i dlatego zamiast lampy zdecydowali się zastosować zwykła diodę LED. Korzyści z takiego rozwiązania to nie tylko mniejsze wymiary urządzenia, ale także zdecydowanie mniejsze zapotrzebowanie na energię, które w tym urządzeniu wynosi zaledwie 7,5 W.

 
źródło: Ad-Tech

Zaoszczędzenie miejsca pozwoliło zmieścić także wbudowany akumulator zdolny utrzymać przy pracy projektor przez 40 minut. Nie jest to może wartość umożliwiająca obejrzenie filmu, ale na krótki pokaz zdjęć z aparatu czy prezentację multimedialną u klienta w zupełności wystarczy. W innych przypadkach można skorzystać z zasilacza i cieszyć się  do woli nieprzerwaną pracą projektora. Parametry urządzenia nie są imponujące, gdy porównać je do większych braci. Maksymalna rozdzielczość wynosi 800x600, kontrast 200:1 a jasność zaledwie 15 ANSI lumenów. Przekątna wyświetlanego obrazu może być regulowana w zakresie od 4 do 60 cali, a dystans do ekranu od 14  do 240 centymetrów. Biorąc pod uwagę kieszonkowe wymiary: 27 x 58 x 90 milimetrów i wagę 147 gramów (z akumulatorem włącznie), projektor MP15A prezentuje się całkiem dobrze. Urządzenie komunikuje się ze światem za pomocą złączy Composite oraz D-Sub, akceptując sygnały NTSC, PAL i SECAM.

 
źródło: Ad-Tech

Aby w pełni zaslugiwał na miano projektora multimedialnego, jest wyposazony także w mały głośnik o mocy 0,3 W. Jeśli jakość dźwięku nie będzie zasysfakcjonować, można w każdej chwili skorzystać z wyjścia stereo-jack i podłączyć dodatkowy zestaw grający lub słuchawki. Mikroprojektor Ad-Tech MP15A oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej, a jego cena na japońskim rynku, gdzie będzie w sprzedaży od połowy grudnia tego roku, w przeliczeniu na złotówki ma wynieść około 1320 PLN.

 

 

 

  

Źródło: Ad-Tech Co., Ltd.

 

 

Poczytaj także:
60 cali... w kieszeni. Projektor Optoma Picowww.swiatobrazu.pl