Grzegorz Ciechowski, jakiego nie znacie. Powstaje album z niepublikowanymi zdjęciami muzyka

Grzegorz Ciechowski, jakiego nie znacie. Powstaje album z niepublikowanymi zdjęciami muzyka

Lider zespołu Republika zmarł 22 grudnia 2001 roku. Z okazji 15. rocznicy śmierci, na rynku ukaże się wyjątkowy album fotograficzny "Grzegorz Ciechowski – Andrzej Świetlik". Album będzie się składał ze stu dwudziestu zdjęć, w większości nigdy niepublikowanych. Fotografie będą czarno-białe i oprócz Ciechowskiego będą przedstawiały też innych członków Republiki. Planowana premiera - grudzień 2016, przed 15. rocznicą śmierci Grzegorza Ciechowskiego.


Autorem zdjęć jest Andrzej Świetlik, wybitny portrecista, współzałożyciel grupy artystycznej Łódź Kaliska. Kilkukrotnie fotografował frontmana Republiki w latach 1988-2001. Wiele zdjęć z tych sesji na lata trafiło do szuflady, teraz znajdą się w tym wyjątkowym albumie. Andrzej Świetlik pracował też z Korą, Czesławem Niemenem, Jackiem Kuroniem, Zbigniewem Religą i Ryszardem Kapuścińskim.
Reklama
 
"To nie jest zwyczajna kolekcja zdjęć, to kolekcja emocji, którą chcielibyśmy podarować sobie i Wam wszystkim, ale przede wszystkim Grzegorzowi. Na projekt przeznaczyliśmy środki własne, jednak potrzebujemy wsparcia, by pokryć koszty druku. Naszym celem jest, żeby album trafił do każdej dobrej księgarni w Polsce – napisali pomysłodawcy projektu w serwisie Polakpotrafi.pl, gdzie zorganizowali zbiórkę" - mówi inicjator projektu, którym jest syn muzyka, Bruno i pełnomocnik rodziny Ciechowskich, Przemysław Wałczuk..
 
Cel? Zebranie 29 tysięcy złotych. Już udało się zebrać 41 tysięcy złotych. Dlatego w grudniu w Toruniu odbędzie się specjalna wystawa, a jeśli uda się zebrać dodatkowe środki, będzie też druga – tym razem w Warszawie w 2017 roku. Zbiórkę można wesprzeć na stronie:  www.polakpotrafi.pl/obywatel-gc
 
Każdy, kto wesprze akcję, dostanie pamiątkę. W zależności od kwoty, można liczyć na płyty CD i DVD z koncertu "Grzegorz Ciechowski – spotkanie z legendą" albo na pocztówkę z okładką albumu. Wśród upominków jest też kolekcjonerska kopia niepublikowanego fragmentu rękopisu "Republika marzeń" z zeszytu Grzegorza Ciechowskiego. Oprócz tego - egzemplarz albumu z autografem Andrzeja Świetlika. To nie wszystko - na specjalnej stronie albumu ma powstać lista podziękowań. Będą tam wypisane nazwiska tych, którzy przyczynili się do powstania projektu.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem