9 września 2021, 13:12
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 640 razy

Czy to guma balonowa czy jezioro? Niesamowite zdjęcia z Francji

Czy to guma balonowa czy jezioro? Niesamowite zdjęcia z Francji

Jeśli poszukujesz wyjątkowego miejsca do zrealizowania zdjęć, to z pewnością zainteresuje Cię region Camargue we Francji, gdzie znajdziesz pola solne obfite w mikroalgi - Te miniaturowe organizmy sprawiają, że jeziora mają niezwykłe, różowe zabarwienie. Wyglądają jak guma balonowa.

Niezwykła fotografia krajobrazowa

Fotograf Paolo Pettigiani znany jest z realizowania zdjeć w podczerwieni, jednakże tym razem postawił na to, co widać w świetle widzialnym. Chociaż zbiorniki wodne widoczne na jego najnowszych zdjęciach wyglądają surrealistycznie i jak z bajki dla dzieci, to jednak to, co pokazuje fotograf to prawdziwy świat. Takie cuda potrafi stworzyć natura.
 
jezioro solne
 
fot. Paolo Pettigiani
 
jezioro solne
 
fot. Paolo Pettigiani
 
jezioro solne
 
fot. Paolo Pettigiani
 
Włoski fotograf uwiecznił jasnoróżowe zbiorniki z powietrza za pomocą drona. Wykorzystał on silny kontrast pomiędzy różową wodą, zielonymi wodorostami i błękitnym niebem. Dzięki temu udało mu się stworzyć zapadający w pamięć zestaw obrazów. 
 
Fotograf od dłuższego czasu pragnął zrealizować sesję zdjęciową związaną z solniskami. Poza niecodzienną kolorystyką te krajobrazy urzekają go swoją geometrią i minimalizmem. Nie było jednak łatwo znaleźć miejsce, które pozwoliłoby na uchwycenie idealnych zdjęć. Kilka lat temu natknął się w sieci na zdjęcia z Salin d'Aigues-Mortes we Francji. 
 
Za pomocą samotnych postaci czy łatwo rozpoznawalnych obiektów takich jak np. samochód fotograf wprowadza do zdjęć poczucie skali. A gdy uświadomimy sobie, jak ogromne to zjawisko, to aż marzy się być tam samemu, aby móc znaleźć się w krajobrazie niemal z innej planety. 
 
Paolo Pettigiani chciał tymi zdjęciami wywoływać podobne uczucia, jakie udaje mu się wzbudzić w widzach oglądających jego fotografie wykonane w podczerwieni. Rzeczywiście nie znając natury tego zjawiska, aż trudno uwierzyć, że fotograf nie wykorzystał manipulacji kolorami w Photoshopie czy podczerwieni, aby uzyskać tak niecodzienny krajobraz.   
 
jezioro solne
 
fot. Paolo Pettigiani
 
jezioro solne
 
fot. Paolo Pettigiani


www.swiatobrazu.pl