15 lipca 2016, 14:14
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3094 razy

Gwen Stefani i Alexi Lubomirski w sesji dla sierpniowego Harpers Bazaar

Gwen Stefani i Alexi Lubomirski w sesji dla sierpniowego Harpers Bazaar

Alexi Lubomirski, fotograf wywodzący się z polskiej rodziny arystokratów, świetnie sprawdza się jako portrecista gwiazd i celebrytów. Często opisujemy jego sesje, zwracając uwagę na różnorodność stylistyczną i koncepcyjną - jednak bez względu na zleceniodawcę i modelkę możemy zawsze liczyć na niebanalne podejście do postawionego przed nim zadania.

Lubomirski, który rozpoczął karierę jako asystent Mario Testino, dzisiaj sam jest przewodnikiem dla wielu początkujących fotografów mody. Jego zdjęcia publikują Vogue, Harper’s Bazaar, V Magazine, Allure, Numero, Elle czy Vanity Fair. Dzisiaj prezentujemy fragmenty sesji dla sierpniowego wydania Harper’s Bazaar w amerykańskiej edycji.

[kn_advert]

[kn_free]

Wskazówka

Cechy zdjęcia portretowego wpływające na jego wygląd to przede wszystkim punkt widzenia (perspektywa), ostrość obrazu i jej głębia, tło, kolorystyka i tonalność oraz oczywiście zachowanie i wygląd samej fotografowanej osoby (lub osób). Wszystkie te elementy powinny być podporządkowane celowi, jaki chcemy osiągnąć i stanowić spójną całość. Przykładowo, wykonując tradycyjny portret kobiecy będziemy dążyć do uchwycenia cech modelki w taki sposób, aby podkreślić charakteryzującą ją indywidualność i jednocześnie ukazać możliwie jak najwięcej jej zalet, ukrywając jednocześnie wady. Wszystko to zaś będzie zdeterminowane przez wyznaczniki piękna, jakie przyjmiemy na potrzeby sesji. Jak widać wiele rzeczy jest tutaj względnych. (E-szkoła portretu

 

 www.swiatobrazu.pl