10 stycznia 2014, 16:25
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 9067 razy

Hasselblad Masters Awards 2014 - galeria zwycięskich fotografii

Hasselblad Masters Awards 2014 - galeria zwycięskich fotografii

Konkurs Hasselblad Masters Awards od 2001 roku cieszy się renomą w środowisku fotograficznym. Do ostatniej edycji konkursu zgłoszono prawie cztery tysiące prac. Wśród finalistów konkursu wielokrotnie znajdowali się Polacy, w tym roku w kategorii Sztuka zwycięzcą został Rafał Maleszyk mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych.

Konkurs jest skierowany do profesjonalnych fotografów, którzy są aktywni na rynku od ponad 3 lat. Aktywność zawodowa jest tu rozumiana jako uzyskiwanie 51% przychodu z działalności fotograficznej. Zgłaszane zdjęcia nie muszą być wykonane za pomocą sprzętu Hasselblada, wystarczy, że zostały zrobione przy użyciu aparatu z matrycą powyżej 16 megapikseli. 

Zdjęcia zostały ocenione w 12 kategoriach: Ślub/Towarzyskie, Portret, Moda/Beauty, Produkt, Sztuka, Architektura, Natura/Krajobraz, Dzika Przyroda, Projekt//21 (specjalna kategoria dla uczestników poniżej 21. roku życia), Edytorial, Pod Wodą oraz w kategorii Ogólnej.

 

 
Ogólna, fot. Roman Jehanno, Francja
 
 
 
Sztuka, fot. Rafał Maleszyk, Stany Zjednoczone
 
[kn_advert]
 
 
Dzika przyroda, fot. Rafael Rojas, Szwajcaria
 
 
 
Architektura, fot. Martin Schubert, Dania
 
 
 
Portret, fot. Dmitry Ageev, Rosia
 
 
Edytorial, fot. Antonio Pedrosa, Portugalia
 
 
Moda, fot. Bara Prasilova, Czechy
 
 
 
Natura/Krajobraz, fot. Hengki Koentjoro, Indonezja
 
 
 
Produkt, fot. Bryn Griffiths, Wielka Brytania
 
 
 
Projekt//21, fot. Paul Gisbrecht, Niemcy
 
 
 
Pod wodą, fot. Chris Straley, Stany Zjednoczone
 
 
 
Ślub/Towarzyskie, fot. Joseph Goh Meng Huat, Singapur
 

Wybór zwycięzców składa się z trzech etapów. W pierwszej kolejności Hasselblad Internal Jury, w którym zasiadają doświadczeni fotografowie oraz osoby z branży fotograficznej, ze wszystkich nadesłanych prac wybiera 10 finalistów w poszczególnych kategoriach. Następnie Hasselblad Public Jury, czyli publiczność może wybierać spośród 120 finalistów swoich faworytów, oddając na nich swój głos poprzez stronę internetową. Wybór internautów jest brany pod uwagę w ostatnim etapie wyłaniania zwycięzców przez Hasselblad Masters Jury, do którego należą wybitni fotografowie i wydawcy. To oni wybierali laureata w poszczególnych kategoriach. 

 

 www.swiatobrazu.pl