Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 15


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Henkel Art.Award. 2009

Henkel Art.Award. 2009

Twórcy do dzieła! - rusza Henkel Art.Award. 2009. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania prac w kategorii fotografia, rysunek, malarstwo oraz video instalacja.


Już po raz ósmy Henkel ogłasza konkurs artystyczny Henkel Art.Award., skierowany do twórców z 31 państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji Środkowej. W tegorocznej edycji można zgłaszać prace z dziedziny malarstwa, fotografii, rysunku oraz video instalacji. Na zwycięzców etapu międzynarodowego czekają atrakcyjne nagrody: czek na 7000 euro oraz wystawa prac laureata w Wiedniu i kraju ojczystym.
Zwycięzca polskiej edycji konkursu otrzyma dodatkowo nagrodę specjalną w wysokości 5000 złotych.

Henkel Art.Award. 2009 skupia się na wybranych dziedzinach sztuki nowoczesnej: rysunku, fotografii, malarstwie oraz video instalacjach. Organizatorzy nie narzucają uczestnikom żadnych ograniczeń tematycznych, przy wyborze zwycięzców będzie się liczył wybitny oraz innowacyjny charakter prac artystycznych. Prace mogą zgłaszać artyści w wieku 18-40 lat.

Od początku istnienia projektu Henkel Art. Award. partnerem Henkla jest prestiżowe austriackie stowarzyszenie kulturalne ? KulturKontakt, które ma doświadczenie
w organizacji i sponsoringu konkursów dla artystów z krajów Europy Środkowej, Wschodniej oraz Południowo ? Wschodniej. W tym roku organizatorzy pozyskali także dodatkowego partnera - Museum of Modern Art. Stiftung Ludwig (MUMOK) w  Wiedniu, które zorganizuje indywidualną wystawę dla zwycięzcy Henkel Art. Award. 2009.

Pierwsze eliminacje do konkursu odbędą się na poziomie ogólnopolskim. Spośród nadesłanych zgłoszeń krajowe jury wytypuje w czerwcu prace trzech artystów, które zostaną następnie zgłoszone do etapu międzynarodowego. Dodatkowo, jeden artysta w etapie krajowym zostanie wyróżniony przez jury specjalną nagrodą pieniężną w wysokości 5000 zł. Organizatorzy planują także wystawę najciekawszych prac krajowego etapu konkursu
? odbędzie się ona latem bieżącego roku w Warszawie. Na zgłoszenia zawierające prace oraz kwestionariusz (do pobrania ze strony www.henkel.pl) organizatorzy czekają do 8 czerwca 2009 roku.

Główną nagrodą dla zwycięzcy etapu międzynarodowego Henkel Art.Award. 2009 jest 7 tysięcy euro oraz wystawa prac laureata w Museum of Modern Art Stiftung Ludwig (MUMOK) w  Wiedniu oraz dodatkowa w kraju ojczystym. O przyznaniu głównej nagrody zadecyduje międzynarodowe jury, oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi podczas uroczystej gali 25 listopada 2009 w Wiedniu.

?Gorąco zachęcam wszystkich polskich artystów do udziału w konkursie Henkel Art.Award. 2009, gdyż daje on twórcom ogromną szansę promocji. Laureaci z poprzednich lat są zapraszani na prestiżowe międzynarodowe wystawy. Na przykład Miha Strukelj, zwycięzca edycji 2008, weźmie udział w tegorocznym Biennale w Wenecji. Trzymam kciuki, aby to Polak odebrał w tym roku główną nagrodę? ? powiedziała Dorota Strosznajder, organizator polskiego etapu konkursu z ramienia Henkla.

Tegoroczna edycja konkursu ? szczegóły organizacyjne

Zgłoszenia do konkursu Henkel Art.Award. 2009 przyjmowane są do 8 czerwca 2009 r. (decyduje data stempla pocztowego) pod adresem:
Henkel Art. Award. 2009
Solski Burson-Marsteller Sp. z o. o.
Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa

Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
- Kwestionariusz (do pobrania na: www.henkel.pl) zawierający:
* Dane kontaktowe artysty (imię, nazwisko, adres, telefon, datę i miejsce urodzenia, narodowość)
* Curriculum Vitae oraz podsumowanie kariery artystycznej ? w tym edukacja i wystawy (w języku angielskim lub niemieckim)
- Prace konkursowe zgodne z poniższymi wymogami:
* stworzone po 1 stycznia 2006 roku
* spełniające kryteria jednej z definicji: malarstwa, rysunku artystycznego, fotografii lub video instalacji
* jedno zgłoszenie konkursowe może zawierać od 5 do 10 prac, przesłanych w postaci zdjęć, teczek lub katalogów artystycznych (ich maksymalny format to A3), slajdów oraz płyt DVD. Organizatorzy proszą o nie nadsyłanie oryginałów prac.

Wszystkie prace zostaną zwrócone artystom do końca listopada 2009 r.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.henkel.pl


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem