Hipnotyzujący film z największego na świecie jądrowego lodołamacza

Hipnotyzujący film z największego na świecie jądrowego lodołamacza

Firma Timelab Pro, zajmująca się zdjęciami lotniczymi, opublikowała porywający 3 minutowy film. Ujęcia, wykonane dronem, ukazują największy na świecie lodołamacz o napędzie jądrowym, przedzierający się przez zamarznięte wody.Film powstał na Oceanie Arktycznym w marcu 2018 roku, w przeciągu siedmiu dni. Lodołamacz przepłynął przez morze Barentsa do morza Karskiego wokół archipelagu Novaya Zemlya.

Lodołamacz Yamal dysponuje mocą 75 000 koni mechanicznych i jest częścią jedynej na świecie floty lodołamaczy z napędem jądrowym. Ich zadaniem jest torowanie bezpiecznej drogi dla innych statków, wypraw badawczych oraz ratowanie statków tkwiących w lodzie.

Osiągający 11 metrów zanurzenia lodołamacz jest w stanie pokonać 3 metrowej grubości lód. Co ciekawe, dostępne są również luksusowe rejsy turystyczne, w cenie około 30 tysięcy dolarów za dwutygodniową podróż.

Kluczową trudnością przy filmowaniu dronem DJI Inspire 2 było nadążenie za statkiem oraz konieczność omijania wieży radarowej statku, która emitowaną wiązką radiową uszkodziłaby nagranie.

 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 4

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Warte uwagiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


avatar jelen40 Lodołamacz o napędzie atomowym, wykorzystujący silnik jądrowy. 2019.07.01 19:24, jelen40 # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Owieczki alpejskie po żniwach ... rybka na śniadanie do wynajęcia, młodych nie ma :-( rozciąganie Lato w kratkę, na urlopie ...:)