Historia pewnej "pięćdziesiątki"

Historia pewnej "pięćdziesiątki"

byliśmy ostatnio z żoną, proszę pana, w hali mirowskiej, gdzie ja miałem aparat zorkę 5 i zrobiłem kilka zdjęć ? mówi w rejsie do inż. mamonia niejaki sidorowski. ale o obiektywie industar 50 mm nie wspomina...


widzi jak ludzkie oko

Dzisiaj, gdy konstrukcje typu zoom zdominowały rynek sprzętu fotograficznego, większość jego użytkowników rzadko wykorzystuje obiektywy stałoogniskowe. Producenci oferują aparaty cyfrowe w zestawach ? najlepiej z jakimś zoomem o wygodnym i jak najszerszym zakresie ogniskowych. Ale kto zna choć trochę historię sprzętu fotograficznego wie, że jeszcze nie tak dawno, bo w latach 80. XX wieku, obiektyw o ogniskowej 50 mm był podstawowym narzędziem pracy wszystkich fotografów; większość liczących się producentów oferowała aparaty wyposażone w tego typy optykę. ?Pięćdziesiątka? od początku zyskała wielką popularność: raz ze względu na niską cenę, a dwa ? z powodu dużej funkcjonalności oraz możliwości uzyskania obrazu o doskonałej jakości.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem