19 września 2012, 18:36
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 14045 razy

HTC pokazuje smartfony Windows Phone 8X, na pokładzie obiektyw z jasnością f/2.0

HTC pokazuje smartfony Windows Phone 8X, na pokładzie obiektyw z jasnością f/2.0

Osiem megapikseli, podświetlanie od tyłu i obiektyw o światłosile f/2.0. W zasadzie dwa takie szkła, jedno z przodu, drugie z tyłu. HTC Windows Phone 8X na polu fotograficznym będzie godnym rywalem dla iPhone'a 5 i Lumii 920.

Jesienią do sprzedaży trafi cała armia nowych smartfonów. Użytkownicy każdego mobilnego OS-a znajdą coś dla siebie, począwszy od nowego iPhone'a, przez Nokię Lumię 920, Samsunga Ativ S, aż po HTC Windows Phone 8X. Dzisiejsza premiera tajwańskiego giganta staje w szranki z wcześniej prezentowanymi produktami - a my, tradycyjnie, przyglądamy się 8X od strony fotograficznej.

HTC Windows Phone 8X
HTC Windows Phone 8X

Główny aparat umieszczono na tylnej ściance. Bazuje on na ośmiomegapikselowej matrycy CMOS z podświetleniem BSI (Back-Side Illuminated), szerokokątnym (28 mm) obiektywie o maksymalnym otworze względnym równym f/2.0 i szybkim procesorze obrazu. Do dyspozycji mamy również fizyczny przycisk migawki, który zdecydowanie przyspieszy proces wykonywania zdjęć.

Ciekawostką jest również aparat umiejscowiony na frontowym panelu 8X. Dużo skromniejsza matryca (2,1 megapiksela) nie zachwyca rozdzielczością, ale dostajemy za to identyczne szkło z jasnością f/2.0 i kącie widzenia równym 88 stopniom. Według deklaracji producenta umożliwi to objęcie w kadrze nawet czterech osób jednocześnie.

Obydwa "aparaty" potrafią rejestrować wideo w jakości Full HD 1080p.

[kn_advert]

Wśród pozostałych cech HTC Windows Phone 8X znajdziemy 4,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×720 pikseli (341 ppi), gigabajt pamięci RAM i baterię o pojemności 1800 mAh. Całością zawiaduje procesor Qualcomm S4 z taktowaniem 1,5 GHz.

HTC Windows Phone 8X
HTC Windows Phone 8S

Obok modelu 8X przedstawiono również Windows Phone 8S, który poza słabszą mocą obliczeniową posiada również matrycę o rozdzielczości pięciu (w miejsce ośmiu) megapikseli.

 

 

Źródło: HTC, za: The Vergewww.swiatobrazu.pl