Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 15


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

I Międzynarodowy Konkurs Fotografii Filmowej MAKING OF FOTO FILM

I Międzynarodowy Konkurs Fotografii Filmowej MAKING OF FOTO FILM

Przy okazji odbywającego się co roku w Koszalinie znanego festiwalu filmowego "Młodzi i Film" odbędzie się pierwsza edycja Konkursu Fotografii Filmowej. Do 30 kwietnia można zgłaszać filmy w dwóch kategoriach: "fotografia kadru filmowego" i "fotografia z planu filmowego".


Pod patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Pana Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Centrum Kultury 105 w Koszalinie działającym przy Prezydencie Miasta Koszalin, który jest także głównym organizatorem Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" oraz Bałtyckim Towarzystwem Fotograficznym podjęliśmy decyzje o organizacji Konkursu Fotografii Filmowej w ramach tegoż Festiwalu Filmowego, jako odbywającej się cyklicznie, corocznej imprezy.

Konkurs ten realizowany będzie w cyklu corocznym jako wydarzenie towarzyszące festiwalowi debiutów filmowych "Młodzi Film" w Koszalinie i adresowany jest do wszystkich ludzi zajmujących się fotografią filmową w kraju i na świecie. Jako Fotosiści i Fotoreporterzy z planów filmowych , związani są z tą profesją na stałe lub czasowo.
Nie bez znaczenia jest fakt, że środowisko to do dnia dzisiejszego nie ma możliwości eksponowania swoich prac na konkursach, przeglądach czy festiwalach. Zdjęcia pochodzące z Polski i z zagranicy, ze starych produkcji filmowych i tych nowych, z monumentalnych głośnych produkcji i tych artystycznych. Na unikatowych fotografiach można dostrzec niepowtarzalną atmosferę kuchni filmowej i atmosferę filmu. Są to zdjęcia o najwyższym kunszcie warsztatu fotograficznego zasługujące na nagrody, a także publikację do szerokiego widza. Są to fotografie, które uczą, rozśmieszają i bawią. Budzą również nierzadko wspomnienia przeżytych wcześniej wrażeń filmowych.

Dodatkowym celem naszego konkursu jest:
- Popularyzacja i upowszechnianie kultury filmowej i fotograficznej postrzeganej przez pryzmat czasu w zakresie dokumentacji powstawania filmów jako dziedziny sztuki.
- Kształtowanie wrażliwości artystycznej widzów w dziedzinie fotografii.
- Popularyzacja i profesjonalne spojrzenie widzów i środowisk filmowych oraz fotograficznych na fotografię filmową a także zawód fotografa fotosistę filmowego.
- Odkrywanie i prezentowanie autorów zdjęć, ich dorobku fotograficznego i artystycznego.
- Prezentacja artystycznej fotografii jako dokumentacji filmowej.
- Popularyzacja wydarzeń i zjawisk związanych z realizacją filmową, ich propagowanie w wydawnictwach tematycznych, edukacyjnych, materiałach promocyjno-reklamowych i marketingowych.
- Gromadzenie i archiwizowanie dokumentacji fotograficznej z zakresu fotografii filmowej na potrzeby instytucji historycznych, edukacyjnych i kulturowych.
- Fotografia jako przekaz własnego, osobistego spojrzenie i odczucia autorów zdjęć na atmosferę pracy na planie filmowym podczas różnych etapów realizacji filmu.

Niniejsza inicjatywa jest prawdopodobnie pierwszym tego typu przedsięwzięciem w skali ogólnopolskiej prezentacji fotografii filmowej także z uwagi na formułę konkursu fotograficznego. Na uwagę zasługuje fakt wymiaru i zasięgu ekspozycji, która będzie wystawą plenerową rozmieszczoną na czterdziestu specjalnych konstrukcjach sztalugowo-wystawienniczych (format 120 cm x 80 cm). Premierowa ekspozycja umiejscowiona zostanie w centrum Koszalina pomiędzy festiwalowym kinem a hotelem (około 400 m) i rozmieszczona po dwóch stronach głównej ulicy miasta. W okresie letnim, rozpoczynający sezon festiwali filmowych w Polsce, Koszalin jest tłumnie odwiedzany przez gości festiwalu "Młodzi i Film" oraz rzeszę przyjeżdżających nad morze turystów. Planowana wystawa stanie się oczywistym wydarzeniem a także atrakcją kulturalną.

Strona internetowa konkursu:
www.polskifilm.com/konkurs


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem