Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj  • Autor:
    Komentarzy: 5


  • Autor:
    Komentarzy: 4


  • Autor:
    Komentarzy: 8


  • Autor:
    Komentarzy: 13


  • Autor:
    Komentarzy: 8


  • Autor:
    Komentarzy: 15


  • Autor:
    Komentarzy: 5


  • Autor:
    Komentarzy: 44


  • Autor:
    Komentarzy: 5


  • Autor:
    Komentarzy: 8


  • Autor:
    Komentarzy: 9


  • Autor:
    Komentarzy: 3


  • Autor:
    Komentarzy: 16


  • Autor:
    Komentarzy: 16


  • Autor:
    Komentarzy: 20

II Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Album dla Gdańska 2009

II Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Album dla Gdańska 2009

Jeśli posiadasz w swoim dorobku unikatowe zdjęcia Gdańska wykonane w latach 2005-2009, wybierz 5 fotografii i wyślij je na konkurs, po raz drugi ogłoszony przez Gdańską Galerię Fotografii. Można to zrobić do 15 października.


II Międzynarodowy Konkurs Album dla Gdańska 2009 jest szansą na zaprezentowanie fotografii, które w niekonwencjonalny sposób zarejestrowały obraz miasta Gdańska. Szczególnie cenione będą zdjęcia, które odchodzą od tradycyjnej metody ilustrowania krajobrazu miejskiego znanego z przewodników lub widokówek. Docenimy prace, których autorzy poszukują nowej wizualnej formuły i nie boją się eksperymentować z medium fotografii. Zachęcamy wszystkich miłośników fotografii, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, aby w zupełnie nowy i awangardowy sposób spojrzeli na miasto i zarejestrowali te szczegóły pejzażu, które zazwyczaj umykają naszej uwadze.

Chcemy, aby album był zbiorem fotografii rejestrujących przeobrażenia, jakim ulega Gdańsk. Wskutek realizowanej strategii rozwoju przestrzennego i nowych realizacji architektonicznych, historyczne rejony miasta podlegają nieustannym zmianom. Obok starych kamienic gdańskich powstają nowe apartamentowce. Dynamicznie zmieniająca się struktura miasta łączy dawne elementy pejzażu miejskiego z nowoczesnymi inicjatywami architektów. Przeobrażona przestrzeń miejska staje się sferą inspirującą wszystkich mieszkańców. Ulice, place oraz detale architektury stają się elementem ekspresji artystycznej.  Jest to niepowtarzalna okazja, by zatrzymać w obiektywie szybko zmieniające się miasto. Zmiany te towarzyszą przygotowaniom do Mistrzostw Europy EURO 2012 oraz starania o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Dlatego też projekt ten przyjął formułę międzynarodową i adresowany jest do wszystkich fotografów, którzy ulęgają urokowi miasta Gdańska, zarówno z Polski jak i zagranicy.

Jury konkursu przyzna dwie nagrody w wysokości 5.000 zł: Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w kategorii fotograf profesjonalny i Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii fotograf amator oraz trzy nagrody specjalne.

Nagrodzone zdjęcia oraz inne wybrane przez jury fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Gdańskiej Galerii Fotografii w grudniu 2009 roku. Autor najpopularniejszego wśród publiczności zdjęcia otrzyma 1.500 zł, natomiast osoba, która rozpozna największą liczbę miejsc przedstawionych na fotografiach - 500 zł. Obie nagrody ufundują Elektrociepłownie Wybrzeże. Wśród publiczności biorącej udział w konkursach zostanie rozlosowanych 20 zestawów - upominków przygotowanych przez Biuro ds. EURO 2012.

Jeśli posiadasz w swoim dorobku unikatowe zdjęcia Gdańska wykonane w latach 2005-2009, wybierz 5 fotografii i wyślij je na adres:
Gdańska Galeria Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku,
ul. Grobla I nr 3/5,
80-834 Gdańsk.
Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.muzeum.narodowe.gda.pl. Na prace czekamy do 15 października 2009.

Organizatorem konkursu „Album dla Gdańska” jest Muzeum Narodowe w Gdańsku Gdańska Galeria Fotografii. Projekt został zrealizowany dzięki współpracy i wsparciu: Urzędu Miasta Gdańska, Urzędu Marszałkowskiego oraz Elektrociepłowni Wybrzeże.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem