19 czerwca 2012, 18:40
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 6412 razy

IKEA ma nie tylko aparat, ale też telewizor - Uppleva. I ten faktycznie będzie w sprzedaży

IKEA ma nie tylko aparat, ale też telewizor - Uppleva. I ten faktycznie będzie w sprzedaży

IKEA Uppleva TV - oto oficjalna nazwa systemu kina domowego szwedzkiej firmy, która ostatnio rozszerza swoją działalność na elektronikę użytkową. A przynajmniej na to się zapowiada.

Telewizor, odtwarzacz Blu-ray i system głośników 2.1 - oto propozycja IKEA w segmencie kompletnego kina domowego. Skąd pomysł? Ano stąd, ze podobno klienci szwedzkiego giganta mają problem z estetycznym i funkcjonalnym umiejscowieniem swoich urządzeń. Właśnie w tym miejscu na ratunek ma przyjść Uppleva TV, czyli "propozycja doskonała". 


Owszem, trochę ironizujemy, ale Uppleva rzeczywiście może okazać się ciekawym rozwiązaniem. Po prostu dostajemy wszystko w jednym stoliku. Całość jest zintegrowana z meblem - odtwarzacz Blu-ray, głośniki. Subwoofer jest bezprzewodowy, więc tutaj IKEA pozostawia nam pewną dowolność w ustawieniu. Dużym atutem wizualnym jest schowanie kabli z tyłu stoliczka, za jego obudową. Swoją drogą, w stoliku mamy też szufladkę na drugie urządzenie elektroniczne, np. dekoder telewizyjny.
 

IKEA uppleva tv

IKEA Uppleva TV


IKEA obejmuje Upplevę pięcioletnią gwarancją, co jest wynikiem bardzo dobrym jak na elektronikę konsumencką. Telewizor sprawia wrażenie dość dobrego technologicznie sprzętu. Mamy tu dwa porty USB, cztery wejścia HDMI, podświetlaną LED-ami matrycę Full HD (1920 x 1080), odświeżanie na poziomie 400 Hz, przekątne od 32 do 64 cali, zintegrowany moduł Wi-Fi, platformę Smart TV... Wygląda to trochę jak urzeczywistniona wizja Steve'a Jobsa, mająca zrewolucjonizować rynek telewizorów.

Uppleva TV będzie dostępna w różnych kolorach. Sprzedaż w krajach europejskich, w tym w Polsce, rozpocznie się już niebawem. Za najtańszy egzemplarz zapłacimy równowartość 950 dolarów.

[kn_advert]

Źródło: IKEAwww.swiatobrazu.pl